Leviatan se probouzí

James S. A. Corey

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: České fantasy
  Počet stran: 456
  Nakladatel: Triton
  Série: Expanze
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2013
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Vítejte v budoucnosti.
  Lidstvo osídlilo sluneční soustavu, ale ke hvězdám stále nedosáhne. Rádo ale sahá po násilí a křehká rovnováha mezi pozemskou vládou, revolucionáři z vnějších planet a paranoidními korporacemi se může kdykoliv změnit ve válečné peklo.
  Jim Holden těží led v Saturnových prstencích a rozváží ho k asteroidům Pásu, když se svou posádkou narazí na opuštěnou loď Scopuli. Aniž by o to stáli, spadne jim do klína tajemství, pro které je kdosi ochoten zabíjet – nemilosrdně a v nepředstavitelném měřítku.
  Detektiv Miller hledá mezi miliardami dalších lidí jednu jedinou dívku, která má to štěstí, že její rodiče jsou dost bohatí na to, aby si pátrání mohli dovolit. Když ho stopa zavede k Jimovi Holdenovi a Scopuli, začínají zdánlivě nesouvisející dílky skládanky zapadat do sebe.
  Venku v Pásu vládnou odlišná pravidla a jedna malá loď může změnit vesmír.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

David

01. 01. 2014

Velmi napínavá vesmírná detektivka, prečetl jsem skoro jedním dechem, kniha tohoto žánru už tu zase dloho nebyla, těším se na pokračování!

Jakub

04. 01. 2014

Velmi dobré. Až na ten konec to je pro mě osobně velmi příjemné překvapení.

Tereza

16. 01. 2014

neuveritelne poutavy dej, cte se to jednim dechem! nemuzu se dockat druheho dilu

Stanislav

30. 01. 2014

Zatím je tato kniha v mém osobním top 5 sci fi pro letošní rok. Hodně nápadité a zajímavé a ještě dvojka už je tu! (právě se stahuje) Určitě bych doporučil. Ps a konec je naopak podle mně naopak tak nějak hezky lidský (až zvrhle realný)

Jiri Gutman

16. 03. 2014

Výborná kombinace SciFi a Chandlerovské drsné školy.

Martin

16. 06. 2014

Asi poprvé se neshodnu s "davem" (tzn. s ostatními recenzemi), protože po přečtení mám opravdu smíšené pocity. Až do 70% mne děj nijak nevtáhl, ba dokonce jsem chtěl Leviatan několikrát ůplně odložit, nicméně v té 3/4 se najednou vše obrátilo vzhůru nohama, začalo dávat smysl a přestalo být nudné plácání sem a tam. Možná by stačilo ubrat cca 100 stránek, aby mne tenhle první díl nadchnul jako ostatní. Jestli si koupím díly následující teď ale opravdu váhám.


Doporučujeme