Objednávka

Nakup čtení za 500 Kč a vyhraj novou čtečku! Více informací zde.

Nápověda

Tápete? Podívejte se na naši nápovědu. Často je to ta nejsnazší cesta k odpovědím. 

 

Užitečné informace

Nepodařená platba
 

Postup pro obnovení platby

1) Platby v Paypal - platbu je možná opakovat přímo ve vašem Paypal účtu

2) Všechny ostatní platby - do e-mailu vám dorazil e-mail od platební Brány Comgate. V tomto e-mailu klikněte na odkaz pro změnu/opravené platby. Budete přeneseni zpět na rozcestník platební brány, kde můžete platbu opakovat. Stejně postupujte i v případě zapomenutých údajů pro platbu převodem

Důležité informace (nejen) pro platbu běžným převodem

 • Údaje pro platbu běžným převodem je nutné získat přímo z platební brány Comgate postupem popsaným v bodu 2.  Pro každou platbu jsou údaje unikátní. Číslo objednávky NENÍ variabilní symbol. 
 • Na zaplacení objednávky máte 5 pracovních dní. Pokud zaplatit nestihnete, objednávka bude automaticky zrušena. Pozor při platbě běžným převodem. Pokud by došlo k jejímu zaplacení pozdě, objednávka nebude uhrazena a peníze dorazí automaticky zpět na váš účet. 

 

Reklamace objednávky
 

V případě reklamace prosím připravte číslo objednávky a kontaktujte naši zákaznickou podporu na e-mailu podpora@palmknihy.cz

 

Zapomenuté heslo
 

Pokud si nepamatujete Vaše heslo, klikněte na „Zapomenuté heslo“ ve formuláři pro přihlášení. Na email Vám přijde odkaz pro obnovu hesla.

 

scr-prihlaseni

Pokud e-mail o zapomenutém heslu nedorazí do 10 minut, zkontrolujte si složku Spam a případně nám napište na podpora@palmknihy.cz
Rádi pomůžeme problém vyřešit. 

E-knihy

Jak na čtení e-knih
 

Všechny zakoupené e-knihy najdete ve své Knihovničce.

Je hned několik cest, jak si je můžete užít. 

Mobilní aplikace Palmknihy 

Naše mobilní aplikace vám po přihlášení automaticky načte všechny e-knihy zakoupené na v našem knihkupectví. 

Čtení přímo na webu

Pokud se čtením e-knih začínáte, nebo jste v časové tísni, klikněte v knihovničce na ikonu číst. E-kniha se vám otevře v naší webové čtečce. 

Odeslání na čtečky Kindle nebo Pocketbook

Čtečky Kindle a Pocketbook umožnují automatický přenos e-knih zakoupených na Palmknihy.cz do vaší čtečky. Nastavení je trošku složitější, ale rozhodně ho doporučujeme. Více informací vám dáme o kousek níže v nápovědě. 

Stažení e-knihy

Pro většinu čteček a čtecích aplikací je vhodné stáhnout formát EPUB. Pro čtečky Kindle pak formát MOBI. Oba tyto formáty se automaticky přizpůsobí obrazovce, na které čtete. Také umožňují měnit velikost písma. 

Pokud není na výběr, nebo je publikace obrazová, doporučujeme formát PDF. Ten se na malých zařízeních špatně čte, ale některé knihy není možné jinak vyrobit. 

Stažení samotné je snadné. Po přihlášení v Knihovničce stačí kliknout na "Stáhnout" vedle vybrané e-knihy a vybrat jeden z formátů. 

Pokud nečtete na počítači, mobilu nebo tabletu, je obvykle nutné e-knihy ještě dostat do čtečky. Jak na to? O tom vám řekne víc článek níže v nápovědě. 


 

Kindle - jak nahrát koupenou knihu přes kabel
 

Čtečky od Amazonu jsou jedny z nejrozšířenějších.
Jejich výhodou je možnost nastavení přes WiFi, nevýhodou pak především speciální formát, v němž musíte e-knihy pořizovat (Mobi).

Jak nahraji koupenou nebo darovanou e-knihu do čtečky Kindle? Stačí použít USB kabel standardně dodávaný k zakoupené čtečce

Postup pro nahrání e-knihy: 
1) Ve své knihovničce klikněte na „Stáhnout soubor“ a následně na „Stáhnout MOBI“.   E-kniha se stáhne.
2) V počítači, ve správci souborů (např. Průzkumník (PC), Finder(Mac) atp.) otevřete příslušnou složku, která tento stažený soubor obsahuje (většinou se jmenuje Stažené soubory, popř. Stahování)
3) připojte čtečku kabelem k vašemu počítači
4) připojená čtečka se ve vašem počítači zobrazí jako nový externí disk. Když jej otevřete, najdete na něm mimo jiné adresář s názvem Documents
5) překopírujte do tohoto adresáře stažený soubor
6) odpojte čtečku od počítače

A je hotovo, přejeme hezké počtení :-)

 

Čtete často?

Doporučujeme si e-knihy zasílat do čtečky automaticky přes WiFI. Návod je o jeden krok níže v nápovědě:) 

 

Kindle - automatické zasílání e-knih do čtečky
 

Čtečky od Amazonu jsou jedny z nejrozšířenějších.
Jejich výhodou je možnost nastavení zasílání e-knih přímo do čtečky přes WiFi, nevýhodou pak především celé menu v angličtině a speciální formát, v němž musíte e-knihy pořizovat (Mobi). Pokud není v nabídce, nouzově můžete zvolit i formát PDF.

Postup pro nastavení automatického zasílání: 


1)  Registrace na stránkách Amazon

Abyste si mohli na čtečku knihy nechat zasílat, musíte ji nejprve zaregistrovat u Amazonu - k registraci budete vyzváni při prvním spuštění přístroje, lze to ovšem i později.

Registraci vytvoříte tak, že ve čtečce kliknete na Menu -> Settings -> Registration, vyplníte všechna požadovaná pole - tím se Vám zároveň vytvoří účet na Amazonu. Zapamatujte/zapište si mail své čtečky, a i mail a heslo, kterým se do Amazonu registrujete.

V případě, že máte čtečku již zaregistrovanou, ale nepamatujete si mail čtečky (končí @kindle.com), můžete zjistit emailovou adresu vaší čtečky buď přímo ve čtečce - Menu -> Settings -> Registrations, nebo ve svém účtu na Amazonu.

2) Povolení zasílání e-knih z Palmknihy.cz

V účtu na stránkách Amazonu je NUTNÉ uvést jako povolenou adresu pro zasílání e-knih: "@palmknihy.cz" . Amazon tak nebude tyto e-maily vyhodnocovat jako spam.

 1. Přihlaste se ke svému účtu na amazon.com, zvolte „Account & Lists“ a dále pak „Content & Devices“.
 2. Klikněte na „Preferences“
 3. Níže zvolte „Personal document settings“
 4. Opět o něco níže na stránce najdete sekci „Approved Personal Document E-mail list“
 5. kliknete na „Add a new approved e-mail address“.
 6. Zadejte: @palmknihy.cz a potvrďte „Add Address“.

 

3) Nastavení na webu Palmknihy 

 1. Po přihlášení vyplňte údaje své čtečky v sekci Moje čtečka 
 2. E-mailová adresa vaší čtečky končí "kindle.com".
 3. E-mailová adresa vašeho účtu je vaše běžná e-mailová adresa, kterou jste v Amazon registrovaní. Viz krok 1) 
 4. Klikněte na uložit změny. 
 5. Nyní můžete nastavit, zda budete e-knihy do čtečky Kindle posílat automaticky nebo ručně

 

Přejeme příjemné čtení!

 

Důležitá informace: 

Knihy větší než 50 MB nelze na čtečku odeslat. V takovém případě je potřeba soubor přenést ručně. Návod najdete je o krok výše v nápovědě:) 
 

Kindle - ruční aktualizace firmware
 

Amazon doporučuje u svých čteček pravidelně aktualizovat systém – tzv. Firmware. Pokud se běžně připojujete k Wifi, měly by se vám aktualizace nabízet automaticky, ale čtečku lze aktualizovat i ručně.  Důvodem pro aktualizaci mohou být problémy při jejím používání, například v problémy se čtením v souvislosti se změnami při zasílání e-knih MOBI (více v našem článku).

 

Pro dokončení postupu v návodu budete potřebovat svoji čtečku a počítač. 

 

Krok 1  - Jaký typ čtečky mám a jakou má verzi Firmware?

 1. Pokud nevíte, jaký typ čtečky Kindle používáte a jaký má momentálně nainstalovaný firmware, přejděte v Menu (šipka na horním kraji obrazovky) do All Settings > Device options > Device Info
 2. Zobrazí se vám detailní informace o vaší čtečce
 3. Přejděte na svém počítači na web Amazon s přehledem čteček a aktualizací Firmware
 4. Pokud je verze Firmware pro váš typ čtečky na webu Amazon shodná s verzí ve vaší čtečce, manuální aktualizace není nutná.  Pokud se verze neshodují, pokračujte dalším krokem.  

 

Krok 2 – manuální aktualizace Firmware

 1. Pozor! Než začnete, ujistěte se, že má Vaše čtečka alespoň 70 % baterie. Pokud má méně, dobijte ji.
 2. Ze svého počítače navštivte tento odkaz na stránkách Amazon a stáhněte si poslední verzi instalačního souboru pro Vaši čtečku. Pokud nevíte, jaký typ čtečky Kindle používáte, přejděte v Menu (šipka na horním kraji obrazovky) do All Settings > Device options > Device Info
 3. Zapněte svoji čtečku Kindle a následně ji USB kabelem připojte k počítači
 4. Stažený instalační soubor přesuňte do čtečky. Tu následně od svého počítače bezpečně odpojte.
 5. Vezměte si svůj Kindle, otevřete horní menu a klikněte na All Settings.
 6. V nastavení opět klikněte na Device options > Aktualizovat můj Kindle.
 7. Volbu potvrďte – následně se objeví informace o probíhající aktualizaci
 8. Po aktualizaci dojde k restartování čtečky, čímž bude aktualizace dokončena. 

 

Pocketbook - jak nahrát koupenou knihu přes kabel
 

Čtečky PocketBook jsou jedněmi z nejlepších čtecích zařízení na našem trhu.Přečtete na nich téměř všechny formáty, v nichž můžete knihy či dokumenty sehnat.


Jak nahraji koupenou nebo darovanou e-knihu do čtečky Pocketbook? Stačí použít USB kabel standardně dodávaný k zakoupené čtečce

Postup pro nahrání e-knihy: 
1) ve své knihovničce klikněte na „Stáhnout soubor“  a následně zvolte „stáhnout ePub“   tím se vám kniha stáhne do vašeho počítače
2) v počítači, ve správci souborů (např. Průzkumník (PC), Finder (Mac) atp.) otevřete příslušnou složku, která tento stažený soubor obsahuje (většinou se jmenuje Stažené soubory, popř. Stahování)
3) připojte čtečku kabelem k vašemu počítači
4) připojená čtečka se ve vašem počítači zobrazí jako nový externí disk. Když jej otevřete, najdete na něm mimo jiné adresář s názvem Downloads
5) překopírujte do tohoto adresáře stažený soubor
6) odpojte čtečku od počítače
 
A je hotovo, přejeme hezké počtení :-)

Čtete často?

Doporučujeme si e-knihy zasílat do čtečky automaticky přes WiFI. Návod je o jeden krok níže v nápovědě:) 

Pocketbook - automatické zasílání e-knih do čtečky
 

Do čtečky PocketBook připojené k wi-fi můžete nastavit zasílání zakoupených či darovaných e-knih přímo do čtečky. Připravili jsme pro vás návod, který vás provede jednotlivými kroky.

Postup pro nastavení automatického zasílání: 

1) Nahrajte nejnovější firmware


2) Připojte čtečku k napájecímu zdroji, aktivujte wi-fi a v menu přístroje přejděte  na záložku Aktualizace (Nastavení → Software → Aktualizace softwaru). Podmínkou úspěšné aktualizace je aktivní připojení k síti Internet.


3) Vytvořte účet ve službě Send-to-PocketBook


4) Po dokončení aktualizace se na záložce Send-to-PocketBook (Nastavení → Účty a synchronizace → Send-to-PocketBook) do služby zadáním e-mailové adresy a hesla zaregistrujte.Potvrďte registraci
Ve zprávě, která vám byla  zaslána na registrační e-mail (je pouze v anglickém jazyce) klikněte na delší ze dvou odkazů. Obratem získáte účet ve službě a  e-mailovou adresu ve tvaru zvolene.jmeno@pbsync.com


5) Aktivujte zasílání

6) Po přihlášení vyplňte údaje své čtečky v sekci Moje čtečka

7) Do kolonky "E-mailová adresa vaší čtečky" vyplňte e-mail končící "@pbsync.com"

8) Do kolonky "Přihlašovací email v send-to-pocketbook" pak vaši registrační adresu v této službě. Typicky váš běžný e-mail. 

9) Klikněte na uložit změny. 

10) Nyní můžete nastavit, zda budete e-knihy do čtečky Pocketbook posílat automaticky nebo ručně

Přejeme příjemné čtení!


Jak službu používat?

 • Do svého PocketBooku si snadno odešlete všechny soubory menší než 50 MB.
 • Přenos je automatický a vyžaduje stálé připojení k síti Internet (wi-fi).


Jak šetřit baterii? 

 • Na záložce Send-to-PocketBook (viz bod 3 návodu) zneaktivněte položku Přijímat soubory automaticky.
 • Knihy stahujte kliknutím na položku Přijmout soubory nyní.
 • Knihy, které jste zakoupili před spuštěním služby, odešlete do čtečky podobně snadno – v knihovničce na Palmknihách klikněte u zvoleného titulu na tlačítko Poslat do čtečky

 

Přejeme příjemné počtení! 

Mobilní aplikace

O aplikaci Palmknihy
 

Co umí aplikace Palmknihy? 

Aplikace Palmknihy slouží ke snadnému čtení e-knih a poslechu audioknih z našeho knihkupectví Palmknihy a e-výpůjček z knihoven. Umožnuje ale také čtení vlastních e-knih.  

Po přihlášení k vašemu účtu Palmknihy se celá vaše knihovnička automaticky do aplikace načte. Ušetříte si tedy spoustu přesouvání souborů. 

Aplikace Palmknihy a čtečky
Aplikaci Palmknihy lze nainstalovat na hardwarové čtečky knih se systémem Android (např. zařízení ONYX, C-TECH, inkBook, Energy Sistem, …).

Aplikaci není možné nainstalovat na některé elektronické čtečky s vlastním uzavřeným systémem (např. Kindle nebo PocketBook).

Co mám dělat, když nemám čtečku? 

Možností je spousta. Čím větší telefon, tím větší stránka. Moderní mobily nebo tablety (Android/iOS) umí dnes potlačit modré světlo a chránit Vaše oči podobně jako čtečka. Navíc jsou ideálním parťákem pro poslech audioknih.

Přehled všech verzí aplikace Palmknihy

 

Aplikace NEPODPORUJÍ čtečky Kindle a Pocketbook. Není také dostupná pro systémy Windows a MacOS. 

 

Postup instalace Palmknihy do čtečky Android

Postup pro jednotlivá zařízení se může lišit. Vždy je ale třeba začít stažením instalačního souboru zde: instalační soubor (verze lite 2.2.3)

 1. Připojte čtečku kabelem k počítači a stažený soubor do čtečky přesunete.
 2. Nyní doporučujeme čtečku restartovat, aby se instalace dokončila.
 3. Po opětovném zapnutí čtečky je již možné aplikaci využívat, to znamená přihlásit se do online knihovny v rámci aplikace, kde bude vypůjčená e-kniha připravena ke stažení.
 4. Následně můžete číst off-line.

Pokud se aplikace na čtečce nezobrazuje, je možné, že máte na čtečce zakázáno instalovat cizí aplikace. V nastavení čtečky bude třeba povolit možnost instalace cizích aplikací.

 

Příklad instalace pro čtečku C-TECH Lexis

 1. Připojte čtečku přes USB kabel k PC a přesuňte instalační soubor do jakékoliv složky (např. do složky Download)
 2. Ve čtečce klikněte na tlačítko Úložiště a najděte instalační soubor (Např.: sdcard -> Download: app-eink-release.apk).
 3. Spusťte soubor a zvolte Instalovat/Instalovat on SD card*
 4. Nyní otevřete aplikaci a přihlaste se s údaji, které používáte k přihlašování na stránky www.palmknihy.cz. Při stahování e-knihy je potřeba být připojen přes wi-fi.
 5. Následně můžete číst off-line.

*V případě, že by Vám zařízení nedovolilo nainstalovat neznámou aplikaci, povolte v nastavení Neznámé zdroje (Nastavení -> Rozšíření -> Nastavení aplikace)

 

Čtečky Onyx Boox a inkBook

Aplikaci Palmknihy můžete také nainstalovat do čteček Onyx Boox (Poke, Nova, Note, Max) a inkBook (Classic, Prime, Lumos, Explore). Do těchto Android čteček aplikaci jednoduše stáhnete přímo z Obchodu Google Play.

 

Instalace aplikace do čtečky
 

Aplikaci Palmknihy lze nainstalovat na hardwarové čtečky knih se systémem Android (např. zařízení ONYX, C-TECH, inkBook, Energy Sistem, …).

Aplikaci není možné nainstalovat na čtečky Kindle a Pocketbook, které mají vlastní uzavřený systém.  

Přehled verzí aplikace Palmknihy pro čtečky

Pro nové čtečky (Android verze 5+) - Např. Onyxbook - odkaz ke stažení
Pro starší čtečky Android (verze 4) - Např. C-TECH nebo Inkbook - Soubor ke stažení (verze lite 2.2.3)
 

Pokud si nejste jisti, jakou aplikaci zvolit, stačí přímo z vaší čtečky kliknout na tento odkaz do obchodu Google play. Pokud je to možné a otevře se stránka s možností aplikaci stáhnout, spadá vaše čtečka mezi nové čtečky. V opačném případě je potřeba ruční instalace. 

 

Příklad ruční instalace pro čtečku C-TECH Lexis

 1. Připojte čtečku přes USB kabel k PC a přesuňte instalační soubor do jakékoliv složky (např. do složky Download)
 2. Ve čtečce klikněte na tlačítko Úložiště a najděte instalační soubor (Např.: sdcard -> Download: "název__staženeho_souboru.apk"). V případě, že by Vám zařízení nedovolilo nainstalovat neznámou aplikaci, povolte v nastavení Neznámé zdroje (Nastavení -> Rozšíření -> Nastavení aplikace)
 3. Spusťte soubor a zvolte Instalovat/Instalovat on SD card*
 4. Nyní otevřete aplikaci a přihlaste se s údaji, které používáte k přihlašování na stránky www.palmknihy.cz. Při stahování e-knihy je potřeba být připojen přes wi-fi.
 5. Po stažení e-knihy ji následně můžete číst off-line.

 

Instalace pro Čtečky Onyx Boox 

Aplikaci Palmknihy můžete také nainstalovat do čteček Onyx Boox (Poke, Nova, Note, Max). 

 1. Navštivte přímo z aplikace tento odkaz na Google Play nebo přejděte do Obchodu Google play a hledejte "Palmknihy".
 2. Následně stačí aplikaci instalovat pomocí zobrazeného tlačítka.
 3. Otevřete aplikaci a přihlaste se s údaji, které používáte k přihlašování na stránky www.palmknihy.cz. 
 4. Po stažení e-knihy ji následně můžete číst off-line.

 

Postup ruční instalace aplikace Palmknihy do dalších čteček Android

Postup pro jednotlivá zařízení se může lišit. Vždy je ale třeba začít stažením instalačního souboru zde: instalační soubor (verze lite 2.2.3)

 1. Připojte čtečku kabelem k počítači a stažený soubor do čtečky přesunete.
 2. Čtečku odpojte a najděte nahraný soubor s koncovkou .apk. Poklepáním na něj se spustí instalace. Pokud se aplikace na čtečce nezobrazuje, je možné, že máte na čtečce zakázáno instalovat cizí aplikace. V nastavení čtečky bude třeba povolit možnost instalace cizích aplikací.
 3. Čtečku restartuje. Tím se dokončí instalace. 
 4. Zapněte Wifi a připojte se k internetu. 
 5. Přihlaste se pomocí  stejných přihlašovacích údajů jako na webu Palmknihy.cz
 6. Po přihlášení se zobrazí všechny vaše aktivní výpůjčky i zakoupené e-knihy
 7. Stažením vybraných knih umožníte jejich následné čtení bez internetového připojení. 
instalace aplikace do mobilních telefonů a tabletů
 

Mobilní aplikaci Palmknihy je možné instalovat na všechna moderní zařízení se systémy Android a iOS. 

Aplikace vám mimo jiné umožní

 • zobrazit a číst e-knihy a audioknihy zakoupené na našem e-shopu
 • číst e-výpůjčky z knihoven
 • nahrát, číst a poslouchat e-knihy zakoupené kdekoli (formáty a e-pub, pdf, mp3)

 

Odkazy ke stažení

 

Jak aplikaci používat?

 1. přihlaste se svým účtem na Palmknihy.cz, nebo se v aplikaci nově registrujte. Registrace v aplikaci vám pak bude fungovat také na Palmknihy.cz a naopak. 
 2. Po načtení vašich e-knih nebo knih stačí kliknout na stáhnout, nebo přímo na obálku. Jakmile se vaše digitální čtení stáhne do zařízení, bude dostupné i bez internetu. 

 

eVýpůjčky

Jak na eVýpůjčky
 
 1. Kde si mohu půjčit e-knihu? V katalogu knihovny, která má eVýpůjčky v nabídce. Podívejte se na naši mapu zapojených knihoven. 
 2. Na jak dlouho si mohu e-knihu půjčit? Na 31 dní a poté se sama vrátí.
 3. Jak si mohu půjčenou e-knihu přečíst? V naší mobilní aplikaci na zařízeních Android a iOS. 
 4. Proč nemohu číst půjčené e-knihy jinak? V naší mobilní aplikaci můžeme nakladatelům zajistit, že titul bude skutečně půjčen jen na omezenou dobu. 


Máte další otázky k eVýpůjčkám? Napište nám na podpora@palmknihy.cz 

Nejčastější dotazy sem budeme doplňovat! 

Verze vašeho prohlížeče je zastaralá!

a může vykazovat chyby v průběhu nákupu či v samotném zobrazení.
Pro nerušený nákup aktualizujte váš prohlížeč na nejnovější verzi nebo zvolte jiný prohlížeč.

Otevřít v Microsoft Edge Přesto pokračovat