Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Chladné břehy

Sergej Lukjaněnko

228 Kč

Žánr: Sci-fi
Počet stran: 362
Nakladatel: Argo
Série: Hledači nebe
Díl: 1.
Rok vydání: 2012
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, mobi

Román Chladné břehy je první částí dilogie Hledači nebe. Autor v něm zavádí své čtenáře na Zemi s poněkud jinými dějinami a tedy i jiným politickým a hospodářským uspořádáním. A nutno říci, že tato alternativa rozhodně není nezajímavá.
Protřelý zloděj Ilmar je spolu s dalšími odsouzenci odvážen trestaneckou lodí na nucené práce do dolů. Mezi ostatními přitáhne jeho pozornost velmi mladý chlapec a Ilmar s ním uzavře dohodu, že si vzájemně pomohou uprchnout. Tím začne dobrodružná cesta za svobodou a ještě něčím jiným - Ilmar velmi brzy pochopí, že tenhle mladíček je urozený a že má poslání. Aby se dostali z ostrova, musí unést kluzák, a aby unikli pronásledovatelům, musí oba muži prokázat velkou inteligenci a značné schopnosti. Putují mnoha zeměmi a cestou získávají společníky a přátele.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Onřej

20. 10. 2013

Tato kniha je úchvatná. Dlouho vás nechá hádat co je to za svět, proč jsou dějiný jiné a hlavně jak moc jsou jiné. Autor vám odpoví na tyto otázky až po mnoha stránkách. Můžete jen hádat co se vlastně děje. Alternativní historie s prvky nadpřirozena. Výborné.


Doporučujeme