Žítkovské bohyně

Kateřina Tučková

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Česká a světová literatura
  Počet stran: 456
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2012
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Nový román autorky Vyhnání Gerty Schnirch. Fascinující příběh o ženské duši, magii a zasuté části naší historie.

  Vysoko v kopcích Bílých Karpat žily odedávna ženy obdařené výjimečnými schopnostmi. Uměly léčit a pomáhat s kdejakým trápením, uměly poradit v nesnázích a také prý viděly do budoucnosti. Říkalo se jim bohyně a své umění si předávaly z generace na generaci. Dora Idesová patří k posledním z rodu žítkovských bohyní. Jejich umění se však nenaučila, vystudovala etnografii a rozhodla se napsat o nich rozsáhlou vědeckou studii. Na konci devadesátých let objeví v pardubickém archivu ministerstva vnitra operativní svazek StB vedený na vnitřního nepřítele — její tetu, bohyni Surmenu. Dora rozplétá osudy žítkovských žen a s překvapením zjišťuje, že ačkoli se sama bohyní nestala, je i ona nedílnou součástí tajemné tradice…

   Trailer ke knize najdete na adrese: http://vimeo.com/36472888

  Kateřina Tučková (nar. 1980) vystudovala dějiny umění a bohemistiku na FF MU v Brně, v současné době pracuje jako kurátorka. Debutovala novelou Montespaniáda (2006), v roce 2009 vydala román Vyhnání Gerty Schnirch, za který obdržela cenu Magnesia Litera 2010 — Knižní klub Cena čtenářů a byla nominována na Cenu Josefa Škvoreckého, Magnesii Literu za prózu a Cenu Jiřího Ortena. Je autorkou několika odborných publikací z oblasti českého výtvarného umění, na pomezí historie a krásné literatury se pohybuje beletrizovaný životopis Můj otec Kamil Lhoták (2008).

  Více na www.katerina-tuckova.cz


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

jiri březina

12. 03. 2012

Krásný příběh, trocha mystiky, trocha temné minulosti. Z velké části podle skutečných dějů...

Jana

13. 01. 2013

Velmi chytlavý a napínavý příběh z nezvyklého prostředí, plný tajemna, přitom ale tak skutečného dle historických podkladů, vtáhne čtenáře do svého děje a pustí jej až na konci knihy.

Silvie Pazderová

17. 04. 2013

Upoutala mě už anotace, asi díky zmínce o magii :-) Jedna z těch knížek, kterou nemůžete přestat číst, ale zároveň si ji tak nějak "šetříte" a jste naštvaní, když skončí :-)

Michal Franc

30. 06. 2013

Úžasné, pro mě velké překvapení. Některé citace z archivu možná dlouhé, ale nemám pocit že by to moc vadilo.

Lucie

16. 07. 2013

Neuvěřitelně podmanivá kniha. Prvních pár stránek ukolébá čtenáře v poklidné náladě, která nenadchne ani neurazí, a pak zaútočí s nebývalou silou, kterou působí až skoro do posledních stránek. Bohužel poslední část příběhu je již příliš komplikovaná a člověk se ve spleti předkládaných informací ztrácí. Očekávané finále tak není drtivé, ale přichází postupně, mysticky a zanechává čtenáře omámeného a svému osudu.

Petra Svobodová

19. 07. 2013

Zajímavé, ačkoli jsem čekala více samotného příběhu, než přepisů z archivních akt. Téma je poutavé, doporučuji.

Ivana Vlková

25. 07. 2013

Doporučuji milovníkům magična promíchaným s reálným životem. Při její četbě se mi děly neskutečné věci. Kdo se rozhodne knihu pořídit, tomu přeji hluboký zážitek. Ráda si přečtu další knihy paní Tučkové.

Lenka

21. 08. 2013

Na tuto knihu jsem dostala doporučení od několik lidí, nicméně to nebyl úplně můj šálek čaje. Zajímavé propojení reality s magií. Napínavé bylo zejména postupné odhalovaní identity jednotlivých postav, ale závěr mi přišel až moc obyčejný, nijaký...

Marika

29. 04. 2014

Příběh opravdu poutavý a zajímavý, jen trochu přidušený stohy zažloutlých složek ze zaprášených archivů. Je na tom vidět autorčina obdivuhodná vědecká práce, ale na román je vidět až dost. Konec mohl být naopak rozepsanější.


Doporučujeme