Číst hned

Dostupné formáty
a ukázky

Ruská ruleta

Petr Heteša

139 Kč

Žánr: Sci-fi
Počet stran: 417
Nakladatel: Brokilon
Rok vydání: 2011
Jazyk: Český

"Je tam hodně mrtvol. Ale to je způsobeno hlavně tím, že převážná část děje se odehrává v márnici."

Krematorium Danilovského hřbitova v Moskvě je vybaveno špičkovou francouzskou technologií, ovšem přesto - jak se brzy ukáže - nezvládne spálit úplně všechno a úplně každého.

Řediteli Igoru Chomskému moc nesedí počty. Sem tam nějaké to tělo chybí, sem tam přebývá. A jak naznačují dramatické události vršící se jedna na druhou, dokonce to vypadá, že dalším přebývajícím tělem by se klidně mohlo stát jeho vlastní.

Problém ovšem nespočívá jen v nesouhlasících márničních počtech, ale také ve dvou absolutně identických soškách z doby 200 let před naším letopočtem, z nichž každá byla nalezena na opačném konci zeměkoule. Dva nesouvisející světy dvou nesouvisejících starověkých civilizací se společnými znaky.

Nalezení souvislosti mezi největší archeologickou záhadou a márnicí Danilovského hřbitova pak je odměnou pro každého otrlého čtenáře, který vydrží knihu dočíst až do konce.

Samostatný román.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Ondřej

25. 10. 2017

Asi to nejlepší, co jsem od Heteši četl. Skvělý nápad a bezvadně napsané. Skvělé hlášky, humor co mi vážně sedl.

František

31. 10. 2017

Dobře se to čte a má to děj a spád, i když to není není akční SF. Doporučuji pro toho, komu nevadí tuny mrtvol, které nevykosil hlavní hrdina sám na sto různých způsobů.


Doporučujeme