Příliš blízké setkání

Jan Kotouč

69 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 224
  Nakladatel: Epocha
  Série: Sektor Hirano
  Díl: 2.
  Rok vydání: 2010
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  O mimozemské rase Hunů lidé věděli jen jedno: komunikace s nimi probíhá skrze válečné lodě – Hunové totiž útočili na každého, kdo se přiblížil k jejich území. Komandér-poručík Vivian Evansová to moc neřešila, jako nový taktický důstojník na lehkém křižníku Ardent měla plno vlastních problémů. Všechno se ale od základů změnilo, když Ardent dostal rozkaz vydat se na mateřskou planetu Hunů, aby se pokusil s agresivními mimozemšťany navázat přátelský dialog.

   

  Jan Kotouč (1987) se coby autor zaměřuje na subžánry military sci-fi a space operu, přičemž většina jeho tvorby se točí kolem konfliktů ve vzdálené budoucnosti v sektoru Hirano. První samostatnou knihu, Pokračování diplomacie (2009), vydal v Klubu Julese Vernea, další román, Tristanská občanská válka, by měl ve stejném nakladatelství vyjít ve dvou dílech během roku 2011. Novela Příliš blízké setkání  zvítězila ve své kategorii v Ceně Karla Čapka 2008 a Edice Pevnost přináší její přepracovanou a rozšířenou verzi.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Stanislav

06. 07. 2012

Mám sice papírovou ale to nic nemění na faktu že je to dost slušné čtení.navíc se tu rozbíhá docela pěkná série. Plusem jsou docela zajímavé nápady.minus aspoň pro mně autor by se mohl rozhodnout pro nějaké výrazné hlavní hrdiny a ne přeskakovat mezi několika v rámci série.

Jiří Malý

29. 01. 2013

Tohle je přesně ten typ knihy, který si chcete přečíst po sedm set stránkovým románu. Výborná kniha. Nesmírně mě překvapila a ukrutně bavila. Děj jede jak namydlenej blesk, akce je rychlá, příběh zábavný. Ano, nejedná se o žádné veledílo ve smyslu jakési duchovní hodnoty knihy, nedočkáte se podrobného psychologického schématu každé postavy, ani do kytičky podrobného popisu planety, kam se vrhne půlka vesmírné flotily. A právě to je na téhle knize tak skvělé. Máte rádi sci-fi? Neváhejte ani vteřinu. Přečetl jsem to na dvě sezení (tedy jedno sezení a jedno ležení). Vynikající... Poznámka k ebooku samotnému: nevím jak v jiných formátech, ale mobi je mimořádně odfláknuté. Zcela chybí zobrazení kapitol v progress baru, velmi často se objeví slova rozdělená mezerou. V celé knize také chybí odstavcové formátování, často tedy čtete nějaký děj a trvá dva - tři - čtyři řádky, než zjistíte, že už se píše o jiné dějové linii. To je asi nejvíce rušivé. Pokud to Palmknihy odstraní, klidně tuhle část mého komentáře smažte. Pokud ne, tak s tím, kupující, počítejte. Na druhou stranu - za ty prachy....

Karel Vovsík

07. 03. 2013

Tahle kniha mne mile překvapila. Byla až nečekaně dobrá.

Petr

04. 04. 2013

Velmi čtivá,.Velmi dobrá.

Petr

18. 09. 2013

Mile překvapila, ve slevě ještě za takovou cenu jsem čekal nějakou špatnou knihu a nakonec jsem ji přečetl jedním dechem... Rozhodně doporučuji. Jen ten ebook je divně zformátovaný. Nejde poznat kdy děj přeskočí k jiné postavě / jiné lokaci, pak se slova zalamují uprostřed...

Martin

06. 10. 2013

obsah vynikající, forma trošku pokulhává (zmíněné formátování, dělení slov, kindle nepozná konec kapitol atp.).


Doporučujeme