Listopád

Alena Mornštajnová
Skladem > 10 ks
vázaná s přebalem
Expedujeme do 24 hod

Ptali jste se někdy sami sebe, jaký by byl váš život, kdyby v listopadu 1989 dopadlo všechno jinak?

Jaké by byly naše osudy, kdyby komunismus neskončil a my zůstali za železnou oponou oddělující nás od světa i jeden od druhého?

Jedna z nejúspěšnějších českých spisovatelek Alena Mornštajnová opět překvapuje. Její nový román je dramatickým příběhem obyčejné rodiny, kterou velké dějiny jedné listopadové noci rozdělí a postaví proti sobě. Sledujeme příběh Marie Hajné, která je kvůli účasti na demonstracích zatčena a odsouzena ke dvaceti letům vězení. Ví, že už nejspíš nikdy neuvidí vyrůstat své děti, a při životě ji udržují jen dopisy. A taky naděje, že se nakonec přece jen shledají.

Vedle toho se odvíjí příběh dívenky Magdaleny, která je odebrána rodičům a umístěna do "ozdravovny", v níž se vychovávají nové komunistické kádry. Jejich osudy se jednoho dne protnou, ale zcela jinak, než si obě představovaly a přály.

Kategorie: Společenské romány
Počet stran: 300
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2021
Typ vazby: vázaná s přebalem
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 9788027505937

Možnosti doručení a plateb
Knihy vám doručíme v pořádku a včas
zasilkovna dpd pošta balikovna
Možnosti doručení
 • Poštovné ZDARMA při objednávce nad 399 Kč pro všechny dopravce.
 • Objednávky expedujeme obvykle do 24 hodin.
Doručení na odběrné místo od 39 Kč
 • Zásilkovna + 6 000 výdejen
 • Balík Do Balíkovny + 2 000 výdejen
 • DPD Pickup + 1 200 výdejen
 • Balík Na poštu + 3 000 výdejen
Doručení na vaši adresu od 89 Kč
 • Balík Do ruky - zásilku lze sledovat
 • DPD kurýr - zásilku lze sledovat
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednávce od 399 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

83%
2530 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 83%

Čtenářská recenze
13.04.2021

Když už máte pocit, že vás Alena Mornštajnová svou další knihou až tolik nepřekvapí, přijde s alternativní českou historií. Myslím, že tímto jen podtrhla své postavení mezi nejlepšími českými spisovatelkami. Její novinka Listopád ukazuje, jak bychom žili, kdyby demonstrace v listopadu 1989 dopadly jinak. Oceňuju, že se autorka zbytečně dlouho nevěnovala tomu, co bylo předtím — to buď už známe nebo si o tom můžeme přečíst v jiných knihách. To, co se skutečně před rokem 1989 dělo, pouze shrnula na několika stranách a pak na to přirozeně navázala ve smyšlené části. Neblahý vývoj polistopadové situace sledujeme zejména pohledem ženy a dívky, díky jejichž vyprávění je Listopád mrazivé čtení, ze kterého je vám místy až nevolno. Velká část příběhu se odehrává ve vězení nebo ve speciálním domově mládeže, ve kterém od devadesátých let vyrůstala nová, bezchybná generace naplňující představu pravého socialistického člověka. Jako čtenáři jsme však poměrně dlouho odtrženi od toho, co se děje venku. Jsme tak poněkud ochuzeni a domýšlíme si, jak to vypadá mimo zmíněné zdi, především skrz postřehy a domněnky dívek či žen. Na jednu stranu stejně jako ony nevíme, jak přesně se společenská situace vyvíjí, ale na druhou stranu je to škoda, protože právě to nás na alternativní historii zajímá. Mornštajnová to však ve druhé části knihy jako by pochopila a mnohem častěji popisuje, jak takový český komunismus ve 21. století vypadá. Listopád je velmi dobře napsanou knihou, a to je ve spojení s opravdu chytře vymyšleným dějem literární radost. Na závěr si dovolím jednu citaci: „Mladá generace, doposud jen pohrdavě shlížející na strach svých rodičů a prarodičů, kterým měla za zlé, že se nechali zatáhnout do sítě socialismu a zbaběle v ní setrvávali, jednou provždy pochopila, na jakých základech funguje diktatura,“ říká v knize jedna z postav. A právě proto bych Listopád rád viděl v povinné školní četbě, protože svým líčením socialistického teroru by možná i v některých případech mohl nahradit kapitoly v učebnicích.

Čtenářská recenze
14.04.2021

Mé první knižní setkání s Alenou Mornštajnovou. Listopád je hodně náročný román, je pomalý, ale o to více depresivní a alarmující. Co by se stalo, kdyby se v roce 1989 nic nezměnilo? V alternativní realitě žijeme stále v době socialismu, jsme obklopeni armádou, donášení je běžnou záležitostí, každý se musí mít na pozoru. Za každé křivé slovo proti státu se hned zavíralo. Ač nerada, kniha mě lehce zklamala. Čekala jsem něco ohromujícího, přece jenom je to Alena Mornštajnová, kterou si většina chválí, ale až tak úplně mně styl psaní nesedl. Připodobnila bych ho k Jiřímu Hájíčkovi, už díky té pomalosti, popisům, které převládaly nad dialogy. Avšak příběh jako takový, byl šokující a v konečném důsledku mi obou hlavních hrdinek bylo líto. Ale i přesto jsem ráda, že jsem si knihu mohla v předstihu přečíst. Jak se totiž zdá, Alena Mornštajnová touto knihou mnohé čtenáře překvapí.

Čtenářská recenze
14.04.2021

Paní Mornštajnová je pro mne TOP. Její knihy jsou skvosty, které ukládám s radostí do své knihovny. Na Listopád jsem se moc těšila a byla jsem zvědavá, jak si autorka poradí s příběhem, který se opírá hlavně o její fantazii. Kniha se výborně čte, paní Alena rozhodně nezapře svůj styl a talent pohrát si s dějem. Nicméně, pro mne je dílo zklamáním. Tentokrát se mi autorka netrefila do noty, jak se říká. V knize mi chyběly oblíbené detaily a propracování postavy Marie, která prožila dvacet let ve vězení. Až na pár dopisů domů, jsem se vlastně vůbec nedozvěděla, co ve vězení prožívá, co se jí honí hlavou, jaké má starosti atd. Naopak svět její dcery v "nápravném zařízení" je popsán výborně a nic mi v něm nechybělo. Takže to zas musím pochválit. Očekávala jsem, že můj celkový dojem napraví závěr knihy, ale bohužel se tak nestalo. Nebudu zde psát, jak to celé dopadlo, abych nepřipravila čtenáře o zážitek, ale já jsem prostě čekala víc.

Ostatní také čtou

Kniha jako dárek pro každého

Vyberte knihu, e-knihu, audioknihu na míru pro vaše blízké.

 
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!