Hemživý chaos a další příběhy

Howard Phillips Lovecraft
Skladem > 10 ks
Expedujeme do 24 hod
Mezi Lovecraftovy nejzajímavější práce patří povídky z období, kdy byl trýznivou finanční situací nucen psát pro jiné, ať už jako utajený, anonymní autor, přepisovatel nebo přiznaný spolutvůrce, vesměs rozvíjející náměty a leckdy i sny platících zákazníků. I do všech těchto děl se však otiskovaly jeho svébytné vize a styl a občas se do nich vkradly děsivé bytosti z jeho slavného panteonu. S. T. Joshi, známý znalec a badatel autorova díla, ty nejlepší spolupráce a revize sebral do dvousvazkového vydání, v němž jsou všechny povídky opatřeny zasvěcenými poznámkami a komentáři a uvedeny do souvislosti se zbytkem Lovecraftovy tvorby. Výsledkem je dvousvazkový soubor, jenž jistě potěší všechny příznivce tohoto klíčového představitele moderního hororu. Patrně nejslavnějším textem tohoto prvního svazku je novela „Pod pyramidami“, kterou Lovecraft napsal pro iluzionistu Harryho Houdiniho. Neméně proslulá, byť poněkud neblaze, je morbidní povídka „Milovaní mrtví“. A v povídce „Yigova kletba“ se poprvé objevuje hadí božstvo Yig, které figuruje v dalších Lovecraftových revizích a proniklo i do jeho autorské tvorby a děl jeho četných následovníků.
Překladatel: Milan Žáček
Kategorie: Horory
Počet stran: 448
Nakladatel: Argo
Rok vydání: 2020
Rozměr: 21 x 16 x 3 cm
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 9788025728284

Možnosti doručení a plateb
Knihy vám doručíme v pořádku a včas
zasilkovna dpd pošta balikovna
Možnosti doručení
 • Poštovné ZDARMA při objednávce nad 799 Kč pro všechny dopravce.
 • Objednávky expedujeme obvykle do 24 hodin.
Doručení na odběrné místo od 39 Kč
 • Zásilkovna + 6 000 výdejen
 • Balík Do Balíkovny + 2 000 výdejen
 • DPD Pickup + 1 200 výdejen
 • Balík Na poštu + 3 000 výdejen
Doručení na vaši adresu od 69 Kč
 • Balík Do ruky - zásilku lze sledovat
 • DPD kurýr - zásilku lze sledovat
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednáve nad 799 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

81%
52 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 81%

Čtenářská recenze
12.02.2020

Pro fanoušky H. P. Lovecrafta se jistojistě jedná o povinnou četbu a krásné doplnění sbírky povídek, které u nás (krom dvou) ještě nevyšly. Ačkoliv zde HPL "hrál druhé housle" a v erudovaném úvodu vše S. T. Joshi uvadí na pravou míru, jak to s autorstvím bylo, tak je z knihy hodně znát typicky šroubovitý Lovecraftův sloh, obraty a příběhové prvky. Ovšem máme zde také nemálo ženských postav (!!!) a dokonce romantickou zápletku! Kupodivu klišé typu "ta hrůza se nedala ani popsat" je zde poskrovnu. Co mě ale do očí tlouklo nejvíc bylo spojení "s to", které je zde v podobné míře jako Lovecraftovo "nepopsatelno", ale nechci být za škarohlída a krásný překlad hanit. Vedle toho musím vyzdvihnout stylovou obálku a atmosféricky laděné ilustrace, které se povedly na výbornou! Nicméně na univerzum z pověstného Cthulhu mýtu také dojde, ale ne v takové míře, jak by někdo očekával - dočkáte se ho až u posledních kousků. Co se týká kvality, tak se bude možná pro někoho jednat o ryze subjektivní záležitost. Mně se kupříkladu líbila zhruba jen polovina a ta druhá byla trošku "prokousávačka" - bohužel zrovna ty delší příběhy. Zbylé tři povídky v dodatcích, u kterých se nedá říct, že by byly ovlivněné větším zásahem HPL, jsou spíše takovou zajímavostí navíc. Přičemž dvě z nich jsou v původním znění a je pozoruhodné je porovnat s těmi na kterých má HPL spolupodíl. A je to sakra znát, protože ono přetvoření je místy markantní. Třeba povídku "Elektrický popravčí" HPL pozvedl na takovou úroveň, že v tomto souboru patří dle mě k těm lepším a nejnapínavějším. Závěrečné Joshiho poznámky ke každé z povídek jsou opravdovou třešničkou na dortu, protože prozrazují nejenom pozadí vzniku, ale také spoustu vysvětlivek ke slovům v textu. Jedinná nevýhoda knihy je, že určitě není vhodným startem pro seznámení se spisovatelovou tvorbou anebo lidem nezasvěceným do tvorby HPL možná nic neřekne. Každopádně za mě spokojenost a na druhý stejně laděný svazek "Smyčka medúzy a další příběhy" se těším jako malej Jarda!

Čtenářská recenze
06.04.2020

Súhlasím s názorom, že Hemživý chaos by rozhodne nemal slúžiť ako vstupná brána do Lovecraftovej literárnej tvorby, na to existuje fantastická zbierka jeho diel počínajúc u nás Hrobkou. Ostrieľaný fanúšik tu však utíši svoj hlad po kozmickom horore, pretože aj keď sa nejedná o čistokrvnú lovecraftovskú prózu, takmer každá poviedka zachováva gro toho, čím sa autor tak preslávil - opustení ľudia zažívajúci nevysloviteľné hrôzy, prastaré rituály, zabudnuté mestá, šialení fanatici či tajomné božstvá. Srdce mi plesá a neviem sa dočkať druhej časti zbierky.

Čtenářská recenze
10.04.2020

Tak tejto knihe bolo venované naozaj veľa lásky a úsilia. A nemyslím teraz iba Joshiho, ktorý "zákazkové" Lovecraftove práce vypátral, skompletizoval a doplnil o vyčerpávajúce množstvo poznámok a vysvetliviek, ale aj české Argo, ktoré sa krásne pohralo s vizuálnym a technickým spracovaním. Kvalitatívne poviedky, azda na pár výnimiek, nedosahujú kvalít Lovecraftových vlastných prác a výber docenia iba čitatelia, ktorí ho majú načítaného a ktorých jeho tvorba baví. A teda hodnotenie patrí knihe hlavne ako výnimočnému produktu autorského a vydavateľského úsilia. Ak však máte správnu krvnú skupinu, táto infúzia vám bez debaty dodá ďalšiu dávku kozmickej hrôzy, strnulého slohu a hrdinov, ktorí napriek všetkým predpokladom zdravého rozumu a logiky zostupujú do zapovedaných miest a hĺbok, kde ich čaká iba šialenstvo, des a nekončiaca agónia.

Nejširší nabídka e-knih a audioknih

Oblíbené knížky stále při sobě. E-knihy a audioknihy ihned ke stažení.

UKÁZKY ZDARMA pro e-knihy i audioknihy
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!