Oheň probuzení

Anthony Ryan

249 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 656
  Nakladatel: Host
  Série: Draconis Memoria
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  První díl nové série Draconis Memoria od autora bestsellerové trilogie Stín krkavce.

  V rozlehlých oblastech ovládaných Kovolodním obchodním syndikátem neexistuje cennější surovina než krev draggů. Po vykrvení v zajetí chovaných či v přírodě ulovených Červených, Zelených, Modrých a Černých draggů lze vydestilovat elixíry, které obdarují závratnými schopnostmi nepočetnou skupinku mužů a žen známých jako Krvožehnaní. Málokdo však ví, že jednotlivé rody draggů chřadnou. Jejich krve se nedostává a válka s Korvantinskou říší se blíží. Poslední naděje Syndikátu se upírají k nejasným zvěstem o existenci dalšího druhu dragga — mnohem mocnějšího, než jsou ostatní — a k hrstce vyvolených, kteří se ho nyní musejí pokusit najít.

  V příběhu se postupně prolínají osudy tří hlavních hrdinů. Claydon Torcreek, zlodějíček a neregistrovaný Krvožehnaný, se nedobrovolně ocitá ve službě Syndikátu a je vyslán pátrat v neprobádaných pustinách po legendárním tvorovi. Lizanne Lethridgová, prvotřídní agentka a nájemná vražedkyně, riskuje život na výzvědné misi do srdce nepřátelského území. A Corrick Hilemore, podporučík na Kovolodním křižníku, po bitvě s piráty a následně s korvantinskou flotilou dopluje až na kraj světa a do nebezpečí mnohem většího, než mohl tušit.

  Všichni tři musejí svést neúprosný boj, aby odrazili nástup zničující války, nebo jí padli za oběť.

  -----

   

  Ryan obratně, realisticky a s nenucenou dovedností balancuje mezi dračí fantasy, špionážním thrillerem a steampunkově námořnickým románem.
  - Publishers Weekly

  Oheň probuzení je úžasné dílo představivosti s množstvím zvratů, osvěžujícím odlišným prostředím a výborně vystavěným světem. Skvělé čtení.
  - Mark Lawrence, spisovatel

  Ryan vytvořil poutavý a magický svět, kterým čtenáře provádí ve skvěle napsaném románu, u něhož je jisté, že se zařadí mezi další fantasy klasiky.
  - The Huffington Post

  Fascinující svět, kterému vládnou korporace a kde velká část moci pochází z dračí krve, poskytuje přitažlivé prostředí pro rozsáhlý epický příběh. Zběsilé tempo a touha dozvědět se víc mohou za to, že je tak působivý.
  - Locus

  Anthony Ryan (nar. 1970) pochází ze Skotska, vystudoval historii, žije a pracuje v Londýně. Dlouho byl zaměstnán v britské státní správě a po úspěchu prvního dílu bestsellerové trilogie Stín krkavce začal psát na plný úvazek. Oheň probuzení je první díl fantasy série Draconis Memoria. Druhý díl The Legion of Flame připravujeme k vydání na jaro 2019.   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

kateřina miklíková

09. 07. 2018

Svět draggů, lidí čerpajících sílu z jejich krve, parních strojů, syndikátů, agentů a špionů i divokých lidí – Zkažených. Svět, ve kterém se probouzí legenda a nastává boj o osud lidstva. Tak to vážně chcete číst, to se vsadím. Pokud oblibujete kvalitní fantasy s dobrými a zajímavými postavami, kvalitním a promyšleným světem a napínavou zápletkou, je tohle pro vás jasná volba. Myslím, že tahle steampunk-dračí trilogie nezklame nikoho. Více v článku zde: https://trojtecka.blogspot.com/2018/07/ohen-probuzeni.html

Rosta

09. 09. 2019

Projednou to zkusím nejdřív vzít od těch negativ :) Jak už psali mnozí, začátek knížky se s čtenářem opravdu moc nemazlí, díky čemuž člověk celou první třetinu vesměs netuší, která bije. Ryan ho hodí hlavou napřed do zbrusu nového světa a vcelku úspěšně ho drtí tunou faktů, jmen a názvů, z nichž v některých plavu i po dočtení knihy. Docela tedy chápu výtky těch, kteří měli obrovský problém se do knihy začíst. Na druhou stranu, zhruba od již zmiňované třetiny se začne solidně zatápět pod kotlem a divoké tempo stupňující se hrozby v podstatě nepoloví až do poslední strany. Já si to užil maximálně i několika deus ex machina prvkům navzdory (chm, musím najít hlavního záporáka v obrovském opuštěném městě; páni, to je ale zvláštní budova; když zaujala mě, určitě zaujala i jeho, jdu tam...). Problém pro mě nepředstavovala ani květnatá mluva, na kterou si pár lidí stěžovalo. Překlad jako takový je výborný (v celé knize jsem navíc narazil jen na pár překlepů) a trochu větší rozsah užité češtiny se k celému příběhu podle mého skvěle hodí. Jediné, co mě tak na Ohni probuzení opravdu mrzí je, že jsem si ho koupil v elektronické formě a teď si ho budu muset koupit ještě jednou. Pevná vazba i s přebalem je totiž naprosto parádní! To člověk prostě chce na poličce :)


Doporučujeme