Nevíte, co jíte

Petr Fořt, Ivan Mach

189 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Zdravý životní styl
  Počet stran: 264
  Nakladatel: BizBooks
  Rok vydání: 2014
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi
  Jak na vás působí reklamy na dětské sladkosti a k nim přidané hračky?. Do některých fast food restaurací chtějí děti pro hračky, které k jídlu dostanou, vůbec ne pro jídlo. Ale – jde vůbec o jídlo vhodné pro děti? Tento fakt je jedním z důvodů, proč se odborníci na výživu Petr Fořt a Ivan Mach rozhodli formulovat skutečně etickou, i když písemnou, reklamu na kvalitní zdravou výživu.

  Čekejte explozi nečekaných informací směrem k vašemu rozumu.

  Podívejte se na zoubek tomu, co vkládáte do svých úst. Autoři v knize vysvětlují skutečnou podstatu vlivu cukrů, tuků a soli na naše zdraví. Dozvíte se, co opravdu jíme a jak můžeme jíst zdravě, jak se vyznat v odborných doporučeních týkajících se stravování i jak výrobci potravin a s nimi spolupracující věda lžou a záměrně bagatelizují či zastírají problémy, které aktuální potraviny přinášejí.

  Kniha je přehledně rozdělena do tří částí:

  Co jsou to tuky?
  Co se skrývá za jejich strukturou? Co jsou „hodné“ a co „škodlivé“ tuky, kolik jich můžete a kolik musíte jíst, kolik bychom jich mohli sníst, aniž bychom riskovali vážné poškození zdraví.

  Co jsou to cukry?
  Nejsou náhodou zbytečné? Ono nejde jen o cukr, ale o pestrou škálu sacharidů, jejichž účinky jsou často obtížně předvídatelné.

  Sůl nad zlato, aneb od pohádky k realitě
  Šokující (ne)možnosti, související s použitím soli.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme