Poslední aristokratka

Evžen Boček

160 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Česká a světová literatura
  Počet stran: 250
  Nakladatel: Druhé město
  Série: Příhody aristokratky
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2012
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.
  Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Kamila

22. 02. 2013

Vtipná, nápaditá kniha, velmi dobře se čte a už se těším na pokračování!

Petra Svobodová

07. 10. 2013

Vtipné, místy možná až příliš. Ale další díly si určitě koupím.

Petra Suchá

21. 01. 2014

vtipná kniha, ale teprve až u druhého dílu jsem se opravdu smála od začátku až do konce

- Kremová

15. 02. 2014

Nevěřila jsem, že se u nějaké knihy mohu tak nekontrolovatelně smát, o to horší to bylo, když jsem vybuchla smíchy v autobuse a všichni se na mě dívali jak na blázna :) Ještě teď se při vzpomínce na některé pasáže uculuji. Kniha je opravdu velmi vtipná a je to skvělé odreagování... Ještě, že je pokračování :)

Petra

18. 02. 2014

Další už asi číst nebudu, přišlo mi to vtipné, ale často bohužel na sílu. Vtipné za každou cenu. Jako by autor hrál hru: schválně, jestli dokážu napsat knížku tak, aby byla vtipná KAŽDÁ věta. Mě už to po půlce knihy docela otravovalo.

Jana

05. 03. 2014

Asi tohle není můj styl humoru...bylo to místy úsměvné, ale neřekla bych, že to bylo nějak zvlášť vtipné. Strašně mi lezly na nervy věty typu "Když si otec sedl na křeslo, zlomila se mu noha (křeslu, ne otci)." Jednou dvakrát se tomu člověk zasměje, ale když se to opakuje příliš často, je to k vzteku.

06. 04. 2014

Četl jsem to v práci v mobilu. Chvíli mi trvalo, než jsem si na humor zvyknul, ale pak už jsem si to užíval. Nejvíce mi asi vadilo to vysvětlování v závorkách ( recenze Jany Lednové ). Totálně mě odbourala kapitola, kdy na hradě pořádají zabíjačku pro návštěvníky. To jsem fakt slzel smíchy a stojíce u stroje z mobilem v ruce vypadal dost divně ( říkali kolegové ). Prostě, pokud se chcete zasmát a nepřemýšlet u toho, neváhejte a kupujte, páč tahle kniha za těch 160Kč stojí.

Hana Gazdová

06. 01. 2019

Velmi vtipné napsané, svižný děj. Doporučuji.


Doporučujeme