Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Holky někdy koušou

Chloe Neill

139 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy
  Počet stran: 256
  Nakladatel: FANTOM Print
  Série: Upíři z Chicaga
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2014
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Život vysokoškolačky nebyl určitě žádná sláva, ale byl můj. Vedlo se mi dobře, dokud upíři z Chicaga neohlásili světu svou existenci – a pak mě napadl zbloudilý upír. Stihl si dát jen doušek, než ho vyplašil jiný krvesaj… ten, který se rozhodl, že nejlepší způsob, jak mi zachránit život, je vzít mi ho.

  Z mého zachránce se vyklubal Mistr upír, pán Cadoganského Domu. Nyní se již nebudu potit nad dizertačkou. Budu se učit, jak zapadnout do rezidence v chicagském Hyde Parku, plné upíří smetánky věrné Ethanovi Sullivanovi, svému Pánovi. Samozřejmě, že tento vysoký, zelenooký, čtyři sta let starý upír má náležité kouzlo. Bohužel taky očekává, že mu budu vyjadřovat nekonečný vděk – a budu mu sloužit. Dobře…

  Jenže mé rostoucí schopnosti (najednou umím překvapivě dobře zacházet se skutečnými zbraněmi), nepříjemná sluneční alergie a Ethanovy postoje budou tím nejmenším, co mě bude trápit. Někdo mi jde po krku a stále se pohybuje po městě. Je to ten zbloudilý upír, který mě kousl? Upír z konkurenčního Domu? Naštvaný gang s pochodněmi?

  Mé uvedení do nočního života v Chicagu bude možná prvním impulzem k rozpoutání války. A při té poteče krev.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Kateřina Dušáková

19. 09. 2018

Plynulý děj s detektivní zápletkou. Příběh, ve kterém nejde jen o sexy upíry a techtle mechtle. Skvěle rozehraná hra a vysoko nasazená laťka pro další díly série … Celá recenze na vendi13.blogspot.cz

Lucie Valoušková

11. 09. 2020

Rozhodla jsem se pustit do další série, kterou jsem hodně dlouho oddalovala. Do oka mi padla už před lety, ale až teď jsem konečně našla čas ji vyzkoušet. Stejně jako u Mercedes Thompson jde o urban fantasy, v tomto případě především upířinu zasazenou do dnešní doby. A jak mám zvykem, musím hodně srovnávat právě s Mercy. Ta mi do ruky přišla dříve a tak je jasné, že mám měřítko trošičku posunuté. Merit je čerstvá upírka, která byla napadena, a aby přežila proměnili ji. Celá kniha v podstatě pojednává o změně jejího dosavadního života. Co všechno je nucena opustit a k čemu se musí uvázat. Jak postupně hledá cestu do nového světa a taky k novým přátelům a svému druhu. A jelikož se o tuto 'poctu' neprosila, z počátku má docela problémy, mimo jiné i s poslušností. Na to, že hned z úvodu je vysvětleno, že upíři nejsou pro lidi už tajemstvím, trošku mi chybělo nějaké to napětí. Čistokrevnými lidmi se to moc nehemží a většinou jsou všichni nějakým dílem z nadpřirozeného světa. A tak mi nějak scházela ta správná atmosféra (napětí a strachu, problémy v soužití, atd.), že je děj zasazený do dnešního světa. Sice sem tam padne zmínka o tom, jaký byl průběh odhalování, ale nic to nemění na tom, že nejvíc prostoru zabírá Merit a pár osob kolem ní. Nic jiného. Musím podotknout, že kniha byla slabší než Mercy, protože se v podstatě nic zásadního nedělo a ani není příběh nabitý jakoukoli akcí. Předpokládám tedy, že jde pouze o nějaký úvod, který má čtenáře přivézt do nového světa a vysvětlit určitá pravidla. Jinak se totiž budete spíše nudit. Po většinu doby jde o přerod z člověka v upíra, o problematiku toho, že je hrdinka nucena poslouchat rozkazy, na což rozhodně nebyla zvyklá a podobně. Mimo jiné samozřejmě autorka servíruje nějakou tu romantickou linku, která sice křičí 'pozor klišé', nicméně bavit bude i tak. I když jde o slabší čtení, bavila jsem se a musím konstatovat, že jde především o oddechové, relaxační a nenáročné čtení. Jednohubku na jedno odpoledne, která je psaná spíše pro zábavu a žádné přílišné namáhání mozkových závitů. I když těžko říct, co mě čeká v dalších dílech a jak úroveň série klesne či stoupne. Nicméně jako začátek nového dobrodružství dobré a mám v plánu pokračovat.


Doporučujeme