Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

O dívce Grace

Anthony Doerr

249 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 464
  Nakladatel: Moba
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  David Winkler, tichý chlapec okouzlený nestálostí počasí a posedlý sněhem, žije na Aljašce ve městě Anchorage. Někdy vidí události ještě předtím, než se stanou ‒ muže s krabicí na klobouky srazí autobus, sám David se v supermarketu zamiluje do krásné ženy. Sen o tom, že se mu nepodaří zachránit svou malou dceru při záplavách, ho naprosto zdrtí. Odjede tisíce mil daleko, opustí svou rodinu, domov i budoucnost, aby vyplnění tohoto snu zabránil.

  Na ostrově v Karibiku, kde skončí sám a bez peněz, navíc netuší, jestli jeho dcera přežila a jestli mu manželka útěk kdy odpustí, mu poskytne přístřeší rodina s mladou dcerou. A právě ta ho nakonec probudí zpět k životu a přiměje ho hledat všechny, jež opustil. Doerrovy postavy jsou plné smutku a nenaplněných tužeb, ale také laskavosti. Jeho pochopení pro lidskou slabost je až neuvěřitelně jímavé.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Marie Valášková

15. 01. 2018

Strhující životní příběh muže, který trpí náměsíčností. (nejsem si jistá, jestli úplně souhlasím s touto definicí, mě by asi spíš vyhovovala "jasnozřivost") Muž - David Winkler - začal pracovat jako hydrolog, ale jeho celoživotní láskou je sníh - sněhové vločky.Nejprve utíká před svými sny se strachem, aby se nevyplnily. v jedné části jeho životní pouti se raději nechá vyhodit ze zaměstnání, aby zabránil vyplnění snu. ve druhé části svého života pátrá po své dceři. Je to nádherný příběh o živote, zvratech, láskách a přátelství, posedlosti přírodou. Celý příběh bych přirovnala k mému oblíbenému Henningu Mankelovi a jeho Italským botám. Oba příběhy ma jí podobnou atmosféru života obyčejných lidí, ztracených dcer, lidí, které bych si přála potkat.


Doporučujeme