Paganiniho smlouva

Lars Kepler

179 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Severské krimi
  Počet stran: 509
  Nakladatel: Host
  Série: Joona Linna
  Díl: 2.
  Rok vydání: 2011
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Je vlahá červnová noc. Šedomodrou hladinu brázdí opuštěná loď. Všimne si jí starý rybář, vystoupí na palubu a člun prozkoumá. V kajutě sedí dívka, v dlouhých černých vlasech má vetknutou sponku s bílou holubicí — symbolem míru. Je mrtvá.

  „Utopila se, Joono,“ prohlásí patolog.

  „Utopila?“

  Lékař přikývne a cukne koutky úst. „Utopila se na palubě plovoucí lodi.“

  „Pravděpodobně ji někdo vytáhl z moře.“

  „Dívčiny plíce jsou plné slané vody, ale na těle po ní nenajdeš ani stopy,“ podotkne tichounce patolog. „Je to záhada...“

  V salonu luxusního bytu je nalezen oběšený muž. Oprátka je připevněna k lustrovému háku, v místnosti však není jediný kus nábytku, na který by se mohl postavit...

  Vyšetřování obou záhadných úmrtí se ujme kriminální komisař Joona Linna. Záhy zjišťuje, že utopená dívka i oběšený muž jsou oběťmi monstrózního zločinu.

  Druhý díl série Keplerových detektivních románů je stejně úspěšný jako díl první —Hypnotizér.

   

  Lars Kepler je pseudonym, za kterým se skrývají Alexandra Coelho Ahndorilová (nar. 1966) a její manžel Alexander Ahndoril (nar. 1967). Oba mají rádi thrillery a rozhodli se vytvořit sérii detektivních románů, které by nebyly spojovány s jejich dosavadní tvorbou (Alexander je například autorem diskutované knihy o Ingmaru Bergmanovi The Director). Román Hypnotizér se stal mezinárodním bestsellerem, jen v Čechách se  prodalo přes padesát tisíc výtisků. Chystá se jeho filmové zpracování. Druhý díl románové série má název Paganiniho smlouva.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Lenka

29. 08. 2012

Perfektní napínavá kniha.

Mikuláš

31. 10. 2012

Perfektní a podle mého názoru ještě lepší, než Hypnotizér. Překvapivý závěr.

Světlana

27. 08. 2013

*****

Libor Vasa

28. 08. 2013

Všichni tuhle knížku chválí, ale já nevím moc proč. Nebyla špatná, ale zase ani nijak dobrá, a zdálo se mi, že místy jí autoři zbytečně natahovali. Postavy jsou jaksi typizované, příběh sedí ve svých kolejích a jede, závěr mi překvapivý nepřišel. A za půl roku nebudu vědět o co vlastně šlo.

Marie Jandová

10. 09. 2013

Čtivá kniha, ale po Hypnotizérovi mě trochu zklamala. Není nijak výjimečná a hlavní militaristické téma mě také zrovna dvakrát nezaujalo. I když honičky a napínavé akční scény jsou psány pěkně. Přesto byl pro mě Hypnotizér stokrát lepší. A informace týkající se výkladu o houslích jsou nesmysly.

Petr Sedlák

12. 03. 2014

Mně se kniha hodně líbila, hlavně je výborně napsaná. Téma (vývoz zbraní) nijak nehodnotím, beru to jen jako prostředí pro děj, rozhodně mně nevadilo. Napínavé počtení, s Hypnotizérem přinejmenším srovnatelné.

Daniel Gnida

04. 05. 2014

Miestami takmer dokonalé a naopak inde chabo odfláknuté ....


Doporučujeme