e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Čtvrtý román řady s komisařem Joonou Linnou.

Jedné chladné zimní noci se na železničním mostě ve Stockholmu objeví mladý muž. Je vychrtlý, silně podchlazený a má legionářskou nemoc. V nemocnici vyjde najevo šokující fakt: podle registru obyvatel má být mladík již sedm let po smrti. Jak je to možné? Vždyť z jeho vraždy je podezřelý sériový zabiják Jurek Walter, kterého před třinácti lety zatkl komisař Joona Linna a který byl odsouzen k doživotní izolaci na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Starý případ je nutno znovu prošetřit. Sériový vrah je obestřen spoustou záhad. Je třeba jednat rychle, neboť čas je neúprosný. Co když je dosud naživu i mladíkova sestra, která tehdy zmizela spolu s ním? Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání. 

Lars Kepler je pseudonym, za nímž se skrývají Alexandra Coelho Ahndorilová (nar. 1966) a její manžel Alexander Ahndoril (nar. 1967). Oba mají rádi thrillery a rozhodli se vytvořit sérii kriminálních románů, které by nebyly spojovány s jejich dosavadní tvorbou – Alexander je například autorem diskutované knihy o Ingmaru Bergmanovi Režisér (2006; česky Nakladatelství Lidové noviny 2010). Jejich první společný román Hypnotizér (2009; česky Host 2010) se stal mezinárodním bestsellerem, filmového zpracování se ujal známý režisér Lasse Hallström. Druhým dílem byla neméně úspěšná Paganiniho smlouva (2010; česky Host 2011), třetím pak Svědkyně ohně (2011; česky Host 2012). Písečný muž (2012) je v pořadí čtvrtým románem této řady a brzy po vydání se ve Švédsku vyšplhal na první příčku žebříčku bestselleru. Romány HypnotizérSvědkyně ohně vyšly také jako audioknihy v interpretaci Pavla Rímského a v současnosti se v tomto formátu připravuje i Písečný muž.

Překladatel: Azita Haidarová
Kategorie: Severské krimi
Počet stran: 496
Nakladatel: Host
Série: Joona Linna
Díl: 4.
Rok vydání: 2013
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-729-4855-0
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Lucie

22. 10. 2013

Pokud by existoval titul "Největší sympaťák severské detektivky", měl by ho dostat Joona Linna. Všechno, co právě děláte zahoďte, zrušte, protože jakmile otevřete tuto knihu, jste na několik dní ztraceni. Podzim 2013 má svého krále. Uvidíme, jestli svou pozici uhájí, až zaútočí Levhart.

Martina

28. 10. 2013

Super, fakt dobrý....ale to není překvapení, protože zatím byly všechny předešlé "Keplerovky" taky skvělý....jen doufám, že se nám Linna v pořádku vrátí :D

Lenka

01. 11. 2013

Neuvěřitelně napínavé. Z Jureka Waltera mi úplně mrazilo v zádech.

Zuzana Kassawatová

15. 11. 2013

Super napínavé..

Gabriela Hankeová

16. 11. 2013

Kniha výborná,závěr je jako jízda na tobogánu,hodně rychlý spád,ale kam se stratil komisař? Doufám,že na odpověď nebudeme dlouho čekat.

Petra Polackova

28. 11. 2013

Ještě nemám dočteno, ale nemohu se od knihy odtrhnout jako od předešlích

Blanka Šperlingová

08. 12. 2013

tak napínavé, že jsem téměř nemohla jít spát a v metru jsem přejela o několik stanic :-) Bomba!

Petr Sedlák

27. 04. 2014

Hodně se mi líbilo jak vlastní příběh Joony začal v minulé knize a tady skvěle vygradoval. Jurek fakt mazec, parádní vykreslení postavy. Jinak kam zmizel komisař je snad zřejmé, ale třeba nás autoři ještě překvapí. A vůbec by mi nevadilo, kdyby další kniha (nebo knihy) byly o Saze - myslím, že její postava má na to, aby děj dál táhla sama i bez Joony.

Marie Jandová

31. 05. 2014

Po přečtení recenzí jsem se na Písečného muže moc těšila. Poněkud mě ale zklamal začátek, neboť prvních sto stran jsem se dost nudila. Je zde opakováno to, co už bylo popsáno v závěru Svědkyně ohně. Pak se příběh rozběhl a nabral na napínavosti. Odhalení komplice bylo docela snadné a celkově i konečné rozuzlení pro mě nebylo až takovým překvapením. Kniha se čte dobře, děj rychle ubíhá, ale podle mě je Písečný muž trochu přeceňován. Více než Jurek Walter mi strach naháněl úchylný sadisticky založený lékař.


Doporučujeme