• -30%
e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Akce končí za 00:00:00

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná…

Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky.

O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník.

Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.

----

Kepler objevil přímou linku do nejtemnějších zákoutí lidské duše.
- Lev Grossman, Time

Dravý vypravěčský styl, jenž vás zahalí do pláště temnoty.
- Daily Mail

Jestliže existuje nějaká kriminální série, která se dokáže přiblížit Miléniu Stiega Larssona ve vykreslení postav a v poutavosti děje, pak je to tahle. Kepler v Joonovi Linnovi stvořil fenomenálního hrdinu, který využívá své intuice, strategických schopností i osvěžující zranitelnosti v boji s nepřítelem tak podmanivým a rafinovaným, jako byl sám Hannibal Lecter.
- Booklist

Překladatel: Karolína Kloučková
Kategorie: Severské krimi
Počet stran: 509
Nakladatel: Host
Série: Joona Linna
Díl: 7.
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-757-7782-9
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Marie Valášková

27. 11. 2018

Další pokračování série s Joonou Linnou, Sagou Bauerovou a dalšími členy vyšetřovacího týmu. "Prolog Světlo z bílé oblohy obnažuje svět v jeho nejodkrytější bezcitnosti. Tak jej musel spatřit biblický Lazar, když vyšel z jeskyně..." Nález lebky mrtvé manželky Joonu usvědčí v podezření, že Jurk Walter nezemřel, ale žije. Všichni jsou přesvědčeni, že Linna ztrácí rozum, že se mýlí. Vždyť Saga Jurka Waltera zabila, našel se i jeho prst. Joona, ale věří sám sobě asvému přesvědčení. Pošle zprávu Lumi, zajede za Valérií a chce ji přesvědčit, aby s ním odešla. Valérie to odmítne, stejně jako Saga necítí potřebu schovat svoji sestru Pellerinu a otce. Saga dokonce nepřesvědčí ani své nadřízené, že Valérie by měla dostat policejní ochranu - a pak dostanou události rychlý spád. Najednou nikdo nepochybuje, že Joona měl pravdu a že Jurek přežil a za svého mrtvého bratra si našel nového pomocníka. Joona a Lumi odjedou do své připravené skrýše, kde jsou schováni a stále ale musí hlídat okolí. Lumi nesmí ani dát vědět svému příteli do Francie, že je v pořádku. Lumi se nechce skrývat, hádá se s otcem a Joona nakonec podlehne a vrací se do Švédska, zjistit, co se děje a pomoct nalézt Jurka. Jurek zatím ale unesl otce Sagy, podařio se mu najít i Pellerinu a unést ji a také unesl a schoval Valérii. Linna ví, že je zase ne všechno sám ....má strach, že Jurek vypátrá i jeho dceru. Jak jsme si již zvykli u tohoto autora - Larse Keplera - při čtení je nejlepší si vzít dovolenou, vypnout relefon a jen číst. V normálním pracovním procesu, tak alespoň nastavujete noci a o víkendu nic neuděláte.... S Jurkem Walterem jsme se setkali už v minulých dílech - je to zvláštní člověk, který se už jako dítě setkal s válkou, se zabijením - bojival jako dětský voják a násilí se mu nevyhýbalo ani později. Měl bratra dvojče a vztah s bratrem v sobě také skrývá řešení, kde ukrývá své zaživa pohřbené oběti. Úžasná je postava sestry Sagy - Pellerina - dvanáctoletá dívenka s Downovým syndromem. Holčička, která i přes tento handicap je velmi bystrá a statečná. Pellerina je bytost, od které bychom se měli učit všichni. A tento fakt je běžný i v normálním životě, nejen v tom literárním - postižení lidé nám často ukazují, jak se máme radovat ze života, jak často řešíme malichernostu a že život je krásný i s problémy....

Marie Valášková

11. 12. 2018

Pokračování série s Joonou Linnou, Sagou Bauerovou. Nález lebky mrtvé manželky Joonu usvědčí v podezření, že Jurek Walter nezemřel, ale žije. Všichni jsou přesvědčeni, že Linna ztrácí rozum, že se mýlí. Vždyť Saga Jurka Waltera zabila, našel se i jeho prst. Joona, ale věří sám sobě a svému přesvědčení. Pošle zprávu Lumi, zajede za Valerií a chce jí přesvědčit, aby s ním odešla do úkrytu. Valerie to odmítne, stejně jako Saga necítí potřebu schovat svoji sestru Pellerinu a otce. Saga dokonce nepřesvědčí i své nadřízené, že Valerie by měla dostat policejní ochranu - a pak dostanou věci rychlý spád. Najednou nikdo nepochybuje, že Joona ěl pravdu a že Jurek přežil a za svého mrtvého bratra si našel náhradu. Někoho, kdo slepě poslouchá jeho příkazy a jedná...


Doporučujeme