Oběť Molochovi

Åsa Larssonová

149 Kč

Žánr: Severské detektivky
Počet stran: 336
Nakladatel: Host
Série: Rebecka Martinssonová
Díl: 5.
Rok vydání: 2013
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Neohrožená právnička Rebecka Martinssonová se vrací.

Lovecká výprava našla v žaludku medvěda kost z lidské ruky. Několik měsíců nato je u sebe doma zavražděna Sol-Britt Uusitalová. Rebecka Martinssonová a kirunští policisté začínají vyšetřovat případ, který na první pohled vypadá jako vražda ze žárlivosti nebo zášti. Když je Rebecka z případu odvolána a nahrazena nepříjemným prokurátorem Carlem von Postem, rozhodne se vzít si všechnu nevybranou dovolenou. Nedokáže Sol-Brittinu vraždu pustit z hlavy, stát stranou a nechat vyrůstat sedmiletého Sol-Brittina vnuka bez rodiny a příbuzných, aniž by se dozvěděl, co se stalo jeho babičce.

Spolu s vyšetřováním vraždy a policejní prací vyplouvá na povrch starý příběh Hjalmara Lundbohma, kirunského podnikatele z počátku minulého století, a jeho milostná aféra s krásnou učitelkou Elinou Petterssonovou. Přítomnost je propojena s dávnými událostmi více, než se zdálo.

 

Asa Larssonová (nar. 1966) pochází z Kiruny, malého městečka v severním Švédsku. V současnosti žije se svými dvěma dětmi na jihu Švédska, poblíž Gripsholmu. Než se začala věnovat psaní, pracovala jako daňová poradkyně. Její první kriminální román Sluneční bouře (2003; zfilmováno 2007; česky Host 2010) vzbudil ve Švédsku velký zájem čtenářů a získal ocenění za nejlepší kriminální prvotinu. Stejný ohlas měly i její další detektivní romány s hlavní postavou Rebeckou Martinssonovou: Temná stezka (2006) a Než pomine tvůj hněv (2008; obě česky Host 2012). Knihy Åsy Larssonové byly přeloženy do patnácti jazyků a za knihu Prolitá krev (2004; česky Host 2011) autorka obdržela Cenu za nejlepší švédský kriminální román. Oběť Molochovi (2012) je pátým dílem úspěšné série.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Lucie

22. 10. 2013

Příběh má několik dějových linií, velmi záporné a velmi kladné hrdiny a do toho všeho pobíhá několik psů a jeden medvěd lidožrout. Občas se v překladu objeví nemístně vulgární obraty. I přesto jde o příjemné čtení, co baví.

Lenka

14. 12. 2013

Tuto knihu hodnotím jako zatím nejméně povedenou z celé série o Rebecce Martinssonové. Nicméně četla se celkem příjemně, bavilo mě i prolínání dvou časových rovin, které vůbec nepůsobilo zmatečně, ale naopak postupně umožňovalo čtenáři pochopit všechny souvislosti.


Doporučujeme