Všechny tyto světy

Dennis E. Taylor

229 Kč

Žánr: Sci-fi
Počet stran: 320
Nakladatel: Host
Série: Bobiverzum
Díl: 3.
Rok vydání: 2019
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Závěrečný díl zábavné sci–fi trilogie Bobiverzum 

Bobové založili už dost kolonií na to, aby lidstvo nevymřelo. Avšak žabomyší války politiků patří k nesmrtelným lidským nešvarům. Brazilské sondy se navíc pořád pokoušejí zlikvidovat všechny své konkurenty. A kromě toho se Bobové pustili do boje se starší a mocnější rasou, která má obrovskou chuť k jídlu a poněkud výbušnou povahu. 

Bobové si lížou rány po debaklu z prvního střetnutí s Druhými a je pravděpodobné, že jednou nevyhnutelně vypukne rozhodující bitva o budoucnost Země a jejích kolonií. Bobové však pobrali zhruba tolik disciplíny jako houf divokých koček a některé z mladších kopií se zajímají spíše o vlastní lokální problémy než o boj s Druhými. 

Spása ovšem možná přijde z nečekaného zdroje. Dvojice Bobů osmé generace v hlubokém vesmíru něco objeví. Pokud chtějí zachránit Zemi a vlastně i celé lidstvo, stačí jen nečekaný nález co nejrychleji dopravit do sluneční soustavy. Než do ní přiletí Druzí. 

-----

Kdo byl nadšený z Weirova Marťana, určitě by měl zbystřit i nyní. Existuje velká pravděpodobnost, že se mu zábavně vyprávěné příhody Boba Johanssona a jeho klonů dostanou pod kůži.
– XB-1 o knize My jsme legie

Je v tom trochu Marťana, trochu Stopařova průvodce, něco ze Star Treku a zapomenout nemůžeme ani na seriálovou Futuramu. Těžko Boba nemilovat.
– PEVNOST o knize My jsme legie


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

David Fiala

20. 08. 2019

První část super, ale ať je už ten zbytek :(

David Fiala

26. 08. 2019

Dočteno. Děj celé série byl svižný a hlavně uvěřitelný. Velice se mi zamlouval přístup Bobů k problémům a jejich elegantní řešení. Bohužel jsem se postupem času začal ztrácet v různých kopiích Boba, ale může být pouze subjektivní pocit. Rozhodně jsem si toto čtení užil a kéž by bylo více takových počinů.

kateřina miklíková

07. 09. 2019

Tahle série se zatraceně povedla a já jsem ráda, že vyšla u nás a mohla jsem si ji taky přečíst. Kdo jste se do ní ještě nepustil, tak vůbec neváhejte. Čtení o replikantu Bobovi a jeho klonech je senzačně osvěžující záležitost a věřím, že by bavila i ty, kteří jinak scífka moc nemusí. Škoda, že tohle vesmírné dobrodružství už skončilo…


Doporučujeme