Technik Velkého Kyjeva

Vladimir Vasiljev

169 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 408
  Nakladatel: Triton
  Rok vydání: 2014
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Vladimir Vasiljev se do povědomí českých čtenářů zapsal především jako spoluautor románu Denní hlídka, ovšem své doposud nejzásadnější dílo ve skutečnosti napsal ještě předtím. Je jím právě Technik Velkého Kyjeva, jedna z klíčových knih, které v 90. letech minulého století pomáhaly formovat podobu novodobé ruské fantastiky.
  Svět, do něhož nás autor přivádí, se podobá světům meče a magie – jen s tím rozdílem, že meče nahrazují pušky a pistole, hrdinové nejezdí na koních, nýbrž v rychlých autech, a místo čár a kouzel zaujímá vyspělá technika. Je to svět nekonečných velkoměst, obývaných nejen lidmi, ale i elfy, trpaslíky, orky a dalšími rasami. Svět, v němž stroje žijí vlastním životem, a nepotřebují – ba ani nechtějí – dohled živých bytostí. Svět, po jehož silnicích a dálnicích se prohánějí divoké kamiony. Svět plný tajemství a skrytých pravd...
  Je to fantasy? Je to sci-fi? Je to kyberpunk? Odpověď na každou z těchto otázek zní ano, ale jednotlivé žánry a hranice mezi nimi pro Vasiljevovu nespoutanou fantazii nic neznamenají. Mísí se a splývají ve strhujícím příběhu, v němž se jedná o osud celého světa.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Jiri Gutman

26. 03. 2014

Stylem tak trochu pro dětské čtenáře (dětem dnes zabíjení bez výčitek nevadí), nápad "zdivočelých" strojů (a lovů na ně) docela dobrý. Kniha je hodně průhledná v ději, ale cíl značně diskutabilní.

Roman

31. 03. 2014

je to opravdu poměrně netradiční pojetí chodu světa, a docela dobře se to čte. Děj je ovšem velmi jednoduchý a na to, kdo Technik přijdete raz dva. Ovšem ten konec se moc nepovedl, protože se tváří tak, že předchozí děj je pro něj v podstatě nepodstatný, a kdyby tak kniha začínala, tak by se vlastně nic nestalo, jenom by to byl úplně jiný příběh.


Doporučujeme