Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 192
  Nakladatel: Triton
  Rok vydání: 2011
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Dnes již klasický román bratří Strugackých nás zavádí do Pásma – tajemné oblasti u městečka Harmondu, kde se dá objevit mnoho podivných, ale někdy smrtelně nebezpečných úkazů, předmětů a anomálií. V Pásmu se dá rychle zbohatnout, ale ještě rychleji zemřít… Přesto se noc co noc stalkeři odvažují dál a dál. Cena je ovšem vysoká. A zaplatit musí všichni. Někde v samotném srdci Pásma je však možná skryta naděje…


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Jiří Pagáč

05. 05. 2012

Nejmenoval se ten román původně "Piknik u cesty"? Je to velmi dobrá kniha a velmi dobré sci-fi. V některých pasážích si tajemností nezadá s filmem Stalker od Tarkovského, který se u knihy inspiroval a v jiných zase vysvětlí to, co se z filmu nedovíte.

Jiri Gutman

02. 07. 2012

Teprve po otevření hranic člověku došlo, že jsme i u nás mohli číst vynikajicí knihy. Báječná kniha s atmosférou z dob, kdy ještě knížka nemusela mít 800 stran, aby zaujala. A souhlasím, že je hloupé, přejmenovat dílo podle filmu kvůli lidem, co nečtou.

Martin

01. 09. 2012

připojuji se k pochvalám na tuto klasiku. Ani nevím proč, ale už na prvních stránkách jsem si mimovolně zasadil celý příběh do lokality Černobylu a aniž bych studoval časové souvislosti, možná nebudu daleko od pravdy, když si troufnu tipnout že to je zdroj tohoto námětu.

Petr Mach

24. 10. 2012

To bude asi tim, za na motivy knihy vznikla i videohra Stalker, ktera se odehrava prave okolo Cernobylu (hru vytvorilo ukrajinske studio). Kniha mozna nebude prejmenovana kvuli filmu, o kterem jsem ani nevedel, ale kvuli teto hre, protoze je hodne oblibena a ma dobre renome. Kniha se mi libi a doporucuji.

Vítězslav

22. 05. 2013

Viděl jsem film, hrál jsem hru a četl i knihu, ta spolu s filmem je opravdu silný zážitek, trošku jen nechápu to přejmenování z originálního pikniku u cesty, což je i vysvětleno a rozhodně sedí víc jak povrchní stalker, nyní to navíc evokuje člověka chorobně někoho sledujícího :/


Doporučujeme