Číst hned

Dostupné formáty
a ukázky

Smlouva na život

Marko Kloos

149 Kč

Žánr: Sci-fi
Nakladatel: FANTOM Print
Série: První linie
Díl: 1.
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český

„VYHRAJTE LÍSTEK Z POZEMSKÉHO PEKLA DO VESMÍRNÉHO RÁJE…“
... nebo se nechejte naverbovat do ozbrojených složek planety Země!

Kdo by mohl psát o pozemských i vesmírných bojích lépe, než bývalý voják se zkušenostmi ajťáka? Military sci-fi román Marka Kloose Smlouva na život vám bude sázet mrtvé nepřátele z displeje taktické helmy hlavního hrdiny přímo na stránky knihy.
Vítejte v „zářivé“ budoucnosti. Život v metroplexech a jejich betonových čtvrtích pro nejnižší majetkovou vrstvu je vskutku pestrý: můžete šmelit se zbraněmi, s přebíjeným střelivem nebo s čímkoli, co je s vámi někdo ochoten směnit za prefabrikované jídlo nebo léky. Nebo se můžete nechat přepadnout gangem, případně hned za dveřmi koupit kulku do hlavy.
Jednadvacetiletý Andrew, absolvent státní vysoké školy, už takhle dál žít nechce. Jelikož nedoufá, že bude jedním ze šťastlivců, kterého vítězný los odešle na některou z nově terraformovaných planet, zvolí jinou cestu: nechá se naverbovat do ozbrojených složek. Pozemský svět je nejen rozdělený na obří aliance, ale také každou chvíli zmítaný nějakou tou těžce ozbrojenou sociální bouří, a tak je pořád s kým bojovat.
Armáda láká nové rekruty a Andrew to všechno vidí jasně: bude mít štěstí. Jestli mu ale nelidský trénink i nemilosrdný způsob vyřazování připadá jako dobrá protiváha za skutečné maso, čisté bydlení v kasárnách a náklonnost dívky jménem Halleyová, pak možná brzy změní názor. Andrew totiž zažije chvíle, kdy by na pomyslné misky vah dal všechno znova a lépe, je však už příliš pozdě. Smlouva na život je podepsána a jemu nezbývá nic jiného, než se nechat strhnout do zatím neznámých hlubin vesmíru…

Nakladatelství FANTOM Print přináší příběh jako stvořený pro milovníky napětí a tvrdé akce. Žádné romantické popisy krajiny nečekejte – leda by vás potěšilo panorama výškových budov s kulometčíkem na vrcholu (a buďte si jistí – míří přímo na vás), nebo terraformační stanice, kterou možná za chvíli vyrve ze základů monstrum, na něž je vaše munice krátká. Zkrátka a dobře, pokud se ve vaší knihovně dají nalézt pecky typu Ztracená flotila, Válečná loď, Sektor Hirano nebo Hvězdná pěchota, je Smlouva na život určená právě vám!


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Radek

18. 10. 2017

Docela zábava, jenom musí člověk knížce odpustit takovou přímočarost. Je to jednoduše hrdina. Ale nápady jsou dobré a stojí za to věnovat četbě několik hodin v kuse. Alespoň nebude pořád přemýšlet, jak zápletka dopadne. Měl bych jen jednu připomínku. Vyšlo pokračování a přestože pořád slyšíme, že e-knihy mají budoucnost, která opodstatňuje jejich ceny, tak vydavatelství s elektronickou verzí čeká. Nevím sice na co, protože pokud se donutím ke koupi papírové knihy, tak si ji přečtu a e-knihu si stáhnu někde z internetu až bude zadarmo.

Stanislav

20. 02. 2018

Dost zajímavé,pohled pěšáka na válku,ještě zajímavější je autorova představa budocnosti.


Doporučujeme