Láska až za hrob

Petr Heteša

69 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 264
  Nakladatel: Epocha
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi
  V okrajových částech města s polorozpadlými domy a polorozpadlými existencemi se odehrává drsná hra na kočku a myš. Tou myší je Cameron, studentka žurnalistiky, zato o kočce není zcela jasné, jestli nemá domov někde úplně jinde než na Zemi. Ať už je to ale kdokoliv, v každém případě má k dispozici satelitní systémy a pušky s optickými zaměřovači, zatímco Cameron jenom pár halucinogenů, podivných přátel a mnohdy nepochopitelnou odvahu. Petr Heteša (1959) byl v devadesátých letech spolu s Karlem Veverkou, Janem Poláčkem a Jiřím W. Procházkou jedním z předních představitelů českého kyberpunku. S prvně jmenovaným autorem spolupracoval mimo jiné na novele Sítě, kanály a stoky (1989, samizdat) či sbírce dvou povídek Těšíme se na vás!/Bruster (1991). Podobně jako řada dalších českých sci-fi spisovatelů jeho generace se na několik let literárně odmlčel. V současnosti ale opět píše, dokladem čehož je román Šest diamantů, vydaný v roce 2007 v Edici Pevnost.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Hana Kyrianová

17. 06. 2012

Pokud Vás baví žánr, určitě stojí za přečtení.

Stanislav

06. 07. 2012

Autor jako vždy umí psát. Kniha se čte moc dobře a já doufám že autor někdy přidá pokračování.

Martin

22. 07. 2012

Přiznávám se bez mučení, že knížku jsem si koupil bez jakékoliv znalosti autorovy bibliografie a pouze proto, že byla v sekci sci-fi. Poněkud nemile mne překvapilo, že jde vlastně o detektivku, kde se sci-fi odehraje až na několika posledních stránkách, ale s určitým odstupem musím říct, že ač je pointa úplně prostinká a jednoduchá, jde především o to, jestli vás knížka dějěm udrží, nebo zda ji znechuceni odložíte. Za sebe můžu říct, že ač nejsem fanda detektivek, tak se jí podařilo mne udžet až do finále.

Jindřich

22. 08. 2012

Je to už čtvrtá kniha od Heteši, co jsem četl a proto můžu srovnávat. Je z nich zkrátka nejslabší. Zvyknul jsem si na vyšší laťku. Přesto je to zajímavé a pro milovníky detektivek nebo milovníky Heteši je to vhodná koupě. Určitě bych ale nezačínal u Heteši s touto knihou, spíš doporučím Ruskou ruletu.


Doporučujeme