Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

69 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 250
  Nakladatel: Jonathan Livingston
  Rok vydání: 2013
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  …V budoucnu žádný zločinec nebude moct zapírat. Ani naše nejintimnější myšlenky už nebudou patřit jen nám – jak jsme se tak dlouho a neprávem domnívali.
  – Neprávem?
  – Samozřejmě, že neprávem.
  Z myšlenek a citů se rodí slova a činy. Jak by tedy myšlenky a city mohly být soukromou záležitostí? Nepatří snad souvoják Státu celý? Komupak by tedy měly patřit jeho myšlenky a pocity, když ne Státu. Prozatím se jenom nedaly kontrolovat – ale teď je konečně příslušný prostředek na světě…
  KALLOCAIN,
  droga pravdy, po jejímž požití každý vyzradí na sebe i na své nejbližší i ta nejskrytější tajemství, a její objevitel, loajální souvoják Světového státu Leo Kall, jsou hlavními hrdiny strhujícího antiutopického románu ze vzdálené budoucnosti, kdy o světovládu soupeří Světový stát a Univerzální stát, románu, který je mnohem víc strhující než Orwellův román 1984.


  KARIN BOYEOVÁ
  (26. 10. 1900 Göteborg – 24. 4. 1941 Alingsås), jedna z nejvýznamnějších švédských spisovatelek našeho století, se do zlatého fondu světové literatury a do zlatého fondu světové sci-fi zapsala svým posledním antiutopickým románem Kallocain, vytvořeným během několika měsíců v roce 1940. V hluboké depresi, vyvolané zdánlivě nezadržitelným postupem nacistických armád, autorka dobrovolně končí svůj život na jaře 1941.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme