Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Diamantový věk

Neal Stephenson

199 Kč

Žánr: Sci-fi
Počet stran: 616
Nakladatel: Talpress
Rok vydání: 2007
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, mobi

Hluboko ve století jedenadvacátém proměnila svět k nepoznáni nanotechnologie. Běžné zboží dostanete prakticky zadarmo z kompilátorů hmoty, průmysl vyrábějící věci je v zásadě minulostí a jeho místo zaujal průmysl zábavy.

Zmizela už i televize, tou dobou nazývaná pasivize, protože současná obrazová zábava je interaktivní: děje teraktů se divák aktivně účastní. V obrazovku lze změnit prakticky všechno, a tak vám reklamy běhají i po jídelních hůlkách. Národní státy dávno zanikly a pod dozorem Celosvětového ekonomického protokolu bojuji o vliv fýly, kmenově-firemní kultury, z nichž nejmocnější je Nová Atlantida, která funguje na principech viktoriánské Anglie. John Hackworth je inženýr, tedy artifex, a na zakázku mocného muže vyvinul neslýchaný. interaktivní vzdělávací přístroj: Obrázkovou čítanku pro urozené slečny. Složitou shodou okolností se však první exemplář Čítanky dostane do rukou holčičce z nejnižší třídy, třídy thétů, a změní celý její život a s ním možná i podobu světa...

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Přemysl Marek

26. 02. 2013

Jakkoliv kvalitní je původní kniha, u nás často narazí na problém kvality překladu. V tomto případě je až bolestivě tragický. Věty jsou stylisticky těžkopádné, použité termíny nevhodné a celé to působí tak, že překladatel si oblíbil jedno jediné slovo, které opakuje neustále - infinitesimální. Spojení "počítače byly infinitesimální" je možná (možná!) mluvnicky správně, ale působí ve víceméně běžnou řečí psaném textu velice rušivě, navíc se objevuje velice často. Poté, co jsem se dočetl, že "lidar je jako radar, akorát používá paprsky o vlnových délkách neviditelných pro lidské oko" jsem nevydržel a v 11% knihu vymazal.

Ján Neupauer

27. 05. 2013

Príbeh je neobyčajne nudný, chýba ústredná myšlienka, konanie postáv je nelogické, vývoj odnikiaľ nikam. Okrem popisu nanostrojkov a myšlienky inej organizácie spoločnosti, o ničom.

Václav Hladil

15. 04. 2014

Jen komplikovaná a dlouhá. Na obranu překladatele uvádím nezkomolený citát: "Lidar je něco jako radar, až na to, že pracuje na vlnových délkách kratších, než je lidské oko s to vnímat"


Doporučujeme