Americká válka

Omar El Akkad

229 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 360
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Co by se mohlo stát, kdyby Amerika obrátila svůj nejničivější arzenál – i ten politický – sama proti sobě?

  Když v roce 2074 vypukne druhá americká občanská válka, je Sarat Chestnutové z Louisiany pouhých šest let. I ona však ví, že ropa je zakázaná, Louisiana napůl pod vodou a oblohu křižují drony. Když jí při atentátu zemře otec a rodinu přesunou do Camp Patience, tábora pro vysídlence, nové prostředí se na ní nesmazatelně podepíše. Ne každý je tu navíc tím, za koho se vydává.

  Sarat se spřátelí s tajemným starcem, pod jehož vlivem se z ní stává smrticí zbraň. Její následná rozhodnutí nebudou mít dalekosáhlé důsledky jenom pro ni a její rodinu: na mnoho generací poznamenají celou zemi i národ.

  ----

  Sarat je fascinující postava. Inspirativní a závažná kniha. El Akkad bravurně a kousavě tepe Spojené státy za odtažitost, s níž mnohdy přistupují k dnešním katastrofám. Ty jako by se pokaždé děly někde jinde – ne tak tentokrát.
  - Jeff VanderMeer, spisovatel

  Působivé. Stejně děsivý postapokalyptický svět, jaký vytvořil Cormac McCarthy v Cestě, a stejně zničující pohled na dopad národních událostí na americkou rodinu, jaký popsal Philip Roth ve Spiknutí proti Americe. […] Americká válka je nečekanou kombinací nesmlouvavé válečné reportáže a vypravěčských postupů, jaké dobře znají čtenáři soudobých dystopií Hunger Games a Divergence.
  - The New York Times

  Ať už Americkou válku čteme jako varovný příběh o krajně vyhroceném politickém rozkolu, alegorii minulých konfliktů, nebo jako psychologickou studii o dopadech války, je to hluboce znepokojivý román. Jedinou útěchou, kterou kniha nabízí, je vědomí, že jde o fikci. Alespoň prozatím.
  - Justin Cronin, spisovatel


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Václav Pospíšil

03. 03. 2019

Velice silná kniha, nejsilnější, jakou jsem četl v posledních 10-15ti letech. Rozhodně ale nepatří do kategorie levné zábavy. Když ji čtete, není to jako v RPG hra. Válka není legrace, jak si ledaskdo, hlavně z mladších myslí. Je to jedna velká hrůza, a tahle kniha Vám to dá poznat. Nevím, jestli ji autor sám osobně zažil. Přál bych si, aby si ji přečetli ti, kteří o válce rádi mluví a přivolávají ji, ale ti takové knihy nečtou.


Doporučujeme