e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

229 Kč

  Kategorie: Česká a světová literatura
  Počet stran: 310
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Třetí román úspěšné české autorky.

  Existuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí jiným. Jenže co když je přesto nevinen? Co když je to všechno jen shoda okolností a člověk je pouze bezmocným nástrojem osudu?

  Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se přes zákaz rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tím, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a odhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra.

  Příběh, který vychází ze skutečných událostí, popisuje Alena Mornštajnová ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost, až má čtenář pocit, že sleduje napínavý film. Zůstává jen otázka, zda se kra osudu nakonec přece jen rozpustí…

   

   

  Alena Mornštajnová (nar. 1963)  vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. V současné době pracuje jako lektorka anglického jazyka a překladatelka. Žije ve Valašském Meziříčí. Debutovala v roce 2013 románem Slepá mapa, který se dostal do užší nominace na Cenu Česká kniha 2014. Její druhý román Hotýlek vyšel v roce 2015.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Antonín Diviš

17. 08. 2018

Skvělá kniha. Kazdý by si ji měl přečíst. Každý by si měl zvážit hodnoty ...

Kveta Apolin

20. 01. 2018

Její nejlepsí kniha. Vyzrálé, emotivní, ale bez zbytecné omácky. Dlouho ve me kniha doznívala. Slepá mapa, také dobrá uz kvuli pro Cechy nepopulárnímu téma. Hana je presto o level výs.

Marie Hladíková

10. 07. 2018

Přečteno jedním dechem. Opravdový čtenářský zážitek.

Natálie Šmídová

19. 10. 2020

Nejlepší knížka, co jsem v poslední době četla. A od české autorky, jsem pyšná.


Doporučujeme