Muž, který hledal svůj stín

David Lagercrantz

199 Kč

Žánr: Krimi, detektivky
Počet stran: 456
Nakladatel: Host
Série: Milénium
Díl: 5.
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
Dostupný formát: pdf, epub, mobi

Lisbeth Salanderová si odpykává trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu s ostatními vězeňkyněmi. Když se však zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benita, nepsaná vůdkyně věznice.

Za Lisbeth přijede na návštěvu její dávný poručník Holger Palmgren a oznámí jí, že získal dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ní bylo pácháno v dětství. Lisbeth poté požádá novináře Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leu Mannheimerovi, zaměstnanému na vysokém postu v Investičních fondech Alfreda Ögrena. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím se hrozbám Benity a jejího gangu?

David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a stínech Lisbetina dětství, které ji stále pronásledují.

David Lagercrantz (nar. 1962) je švédský novinář a spisovatel, autor několika úspěšných populárně-naučných knih a románů. Bestsellerový životopis Já jsem Zlatan Ibrahimović (2011; česky Host 2014) se dostal do užší nominace na nejprestižnější švédskou knižní cenu Augustpriset. V roce 2015 napsal pokračování celosvětového fenoménu Milénium Stiega Larssona — kniha Dívka v pavoučí síti vyšla ve více než čtyřiceti zemích a prodalo se jí přes šest milionů výtisků. Pátý, předposlední díl série nazvaný Muž, který hledal svůj stín vychází současně ve dvaceti zemích.

 


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

16. 10. 2017

Pátý díl Milenia. Strhující čtení, kde se opět setkáme s většinou postav známých z minulých částí - Lisbeth Salanderová, Holger Palmgreen, Mikael Blomkvist, ale i s některými novými postavami, které čtení jen "okoření". Děj začíná v ženské věznici, kde si Lisbeth odpykává svůj kratší trest, který podle mnohých není úplně spravedlivý. I přes údajně přísná opatření dokáže být ale Lisbeth v kontaktu se všemi svými známými. Mikael prožívá klidnější období, jeho časopisu se daří, právě jde do tisku další číslo, všichni ale tuší, že se něco chystá, situace kolem Lisbeth ostatně nikdy není úplně v klidu. A pak vše odstartuje smrt starého pána Palmgrena, úplně nepochopitelná, jen stačí ještě Lisbeth upozornit na Lea... Celá atmosféra knihy je smutná, temná, tragické - týká se utajených výzkumů na dětech, zkoumání, které Lisbeth zažila jako dítě na vlastní kůži a stále se chce dopátrat všech okolností, vypátrat všechny, kteří jí poznamenaly na celý život. Rozhodně vás při čtení napadne, co je ještě fikce, co může být pravda - dělo se něco podobného všude - však známe praktiky fašisty Mengeleho - a děje se to i dnes nebo by to už nebylo možné?


Doporučujeme