e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Dívka, která musí zemřít

David Lagercrantz

249 Kč

  Formát titulu:
  Dívka, která musí zemřít epub, pdf, mobi
  Kategorie: Světové krimi
  Počet stran: 400
  Nakladatel: Host
  Série: Milénium
  Díl: 6.
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Závěrečný díl série Milénium 

  V jednom ze stockholmských parků se najde tělo zuboženého žebráka s amputovanými prsty na rukou i nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit dojmu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem. 

  Případ probudí Mikaelův zájem, protože žebrák prý několikrát cosi breptal o švédském ministrovi obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl opravdu nějaké informace o vládě? 

  Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou. Ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se. Nikdo netuší, že pobývá v Moskvě, aby se jednou provždy vypořádala se svou sestrou Kamilou. Rozhodla se: už nehodlá být lovenou kořistí. Nyní se sama stane šelmou. 

  ––––

  Lagercrantz jako žurnalista z povolání disponuje velkou výhodou. Jako pokračovatel Milénia navazuje na sloh, který je mu vlastní stejně jako Larssonovi.
  - Severskekrimi.cz o románu Muž, který hledal svůj stín

  Když Lisbeth v poslední větě románu mizí v křivolakých uličkách Starého Města, člověk se přistihne při tom, že se hrozně těší, až se v šestém (a závěrečném) dílu Milénia vrátí.
  - iDNES.cz o románu Muž, který hledal svůj stín

  Lisbeth je tou pravou ženskou hrdinkou dnešní doby. Stejně jako jsme kdysi měli Sherlocka Holmese, dnes máme Lisbeth. Dokonce si dovolím tvrdit, že její postava je novým kulturním dědictvím.
  – DAVID LAGERCRANTZ v rozhovoru pro iDNES.cz


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Martin Kaprhál

03. 09. 2020

6. díl Millénia je sice znatelně lepší než pětka, ale samozřejmě na první tři díly to zdaleka nemá. Po katastrofě s pětkou bych řekl, že se snad blýská na lepší časy. Hodnocení mezi 3 - 4...


Doporučujeme