339 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Krimi, detektivky
  Počet stran: 352
  Nakladatel: Metafora
  Série: Freyja & Huldar
  Díl: 2.
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi
  Tajemná hrozba z minulosti se naplňuje
  Druhý díl série Freyja & Huldar

  Na školním hřišti je po deseti letech vyzvednuta časová kapsle s představami tehdejších školáků o budoucnosti. Jedna ze zpráv však nese nenávistnou předpověď smrti několika lidí. Uvádí ale jen jejich iniciály. Je opravdu třeba brát vážně vzkaz třináctiletého teenagera?

  Detektiv Huldar tuší, že vyšetřování banálního případu ze školy dostal na starost jen proto, aby ho drželo stranou od skutečné policejní práce. Jeho poslední případ ho připravil o profesionální kredit i post šéfa oddělení. Přesto bere nový úkol vážně a obrací se na dětskou psycholožku Freyju, aby prozkoumala, co za dítě mohlo tak výhružný dopis napsat. Navíc by se s Freyjou rád usmířil a sblížil. Na to ale pořád není vhodný čas, zvlášť když se oba znenadání ocitají uprostřed dalšího složitého případu.

  Vynořuje se totiž souvislost mezi dopisem a řadou událostí z poslední doby: ve vířivce na zahradě rodinného domku jsou nalezeny uříznuté ruce a jeho majitel je krátce nato brutálním způsobem zavražděn. Iniciály jeho jména jsou na seznamu dopisu z minulosti. Je to jen náhoda?
  Když je objevena jiná mrtvola a další odříznuté části těla, Huldar s Freyjou se pouštějí do zběsilého závodu s časem, aby včas odhalili pisatele, oběti i vraha před tím, než dojde k dalším vraždám. Zdá se, že čas zúčtování zřejmě nadešel…

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Marie Valášková

31. 05. 2018

Pokračování série s detektivem Huldarem a dětskou psycholožkou Freyou. Mám ráda příběhy od této autorky, líbí se mi i lidské linie v případu - snaha Huldara o sblížení s Freyou, které se vždy někde "zaškobrtne", i snaha Huldarovy šéfové a její ženské intriky. Trochu mi dělají problém jména, nerada bych to předčítala nahlas, abych si nezlomila jazyk. Celý příběh začíná dost zvláštně-otevřením časové kapsle po deseti letech, kde jeden hoch - Thröstur z 9.B napsal iniciály několika lidí,kteří mají být zabiti. A tak vyvstává otázka, jestli je důležité se zabývat předpovědí teenagera a vyšetřovat to. Ale pak události dostanou spád, jsou objeveny dvě useknuté ruce a vypadá to, že případy spolu souvisejí. Zápletka je opravdu zajímavá, objeví se další mrtvoly, zmizí i dvě malé děti ....


Doporučujeme