GOTT

Pavel Klusák
vázaná
Není skladem
Očekávaná dostupnost: 02.02.2022
Na počátku byla hvězda. Pak přišla pop-music. Karla Gotta znali desítky let všichni občané Československa. Jako největší domácí hvězda své doby byl výjimečný a zároveň každodenně přítomný. Nikdy u něj nešlo jen o písničky a o osud jedné hvězdy. Jeho příběh byl příběhem Československa: Gott často artikuloval a zároveň umocňoval náladu ve společnosti. V šedesátých letech prožíval velký třesk československé pop-music, pomáhal ji vynalézt a spolu s publikem se opájel její čerstvostí. Po roce 1968 normalizované Československo stagnovalo a Gott byl zásadní součástí jeho stojatých vod. V osmdesátých letech se snažil oklepat z té nejhorší nesvobody a hledal prostor mezi nezávislostí a přežíváním — stejně jako většina společnosti. V letech devadesátých se pak Karel Gott rozhlížel, jak vše přetavit do nového začátku a podnikat. Dobová média a hudební průmysl, tichá vyjednávání mezi mocí a zábavou, instituce státního monopolu, kultura izolovaná a zároveň mnohdy dotovaná, zvládnuté řemeslo i to nejtemnější z protekcionářského popového byznysu — toho všeho se příběh Karla Gotta dotýká. Zároveň je to příběh muže, který možná jako první v Československu pochopil, jak se dělá sláva. Kniha GOTT hudebního publicisty Pavla Klusáka všechny tyto příběhy vypráví a črtá přitom plastický obraz společnosti a kultury Československa od padesátých do devadesátých let minulého století.
Kategorie: Biografie, osobnosti
Počet stran: 352
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2021
Typ vazby: vázaná
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 9788027505982

Možnosti doručení a plateb
Knihy vám doručíme v pořádku a včas
zasilkovna dpd pošta balikovna
Možnosti doručení
 • Poštovné ZDARMA při objednávce nad 699 Kč pro všechny dopravce.
 • Objednávky expedujeme obvykle do 24 hodin.
Doručení na odběrné místo od 29 Kč
 • Zásilkovna + 6 000 výdejen
 • Balík Do Balíkovny + 2 000 výdejen
 • DPD Pickup + 1 200 výdejen
 • Balík Na poštu + 3 000 výdejen
Doručení na vaši adresu od 89 Kč
 • Balík Do ruky - zásilku lze sledovat
 • DPD kurýr - zásilku lze sledovat
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednávce od 699 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

84%
30 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 84%

Čtenářská recenze
15.12.2021

Pavel Klusák není žádný lovec laciných senzací, ale je to systematický a úspěšný pátrač, který umí psát, a tak mohla vzniknout tahle nesmírně zajímavá kniha. Sledujeme v ní zároveň příběh Karla Gotta, vývoj tuzemské pop music i proměny Československa během několika desetiletí. Autor si bere na paškál zažité mýty, které o Karlu Gottovi kolovaly a kolují, prověřuje je, vyvrací a uvádí na pravou míru, vždy s důkladnou oporou o dobové materiály, svědectví pamětníků, výsledky rešerší, které musely být vážně fuška. Ukazuje nám Karla Gotta v souvislostech. Cílevědomého člověka, který si šel za svým cílem a dělal (případně naopak nedělal) pro to leccos. Stal se ikonou, bohem lidu a tento status si udržel navzdory změnám vkusu posluchačů i změnám politickým... Ale díky čemu? Jaké bylo jeho "tajemství"? Gott: Československý příběh je pro mě přímo fascinující čtení. Potvrdil jsem si při něm své rozporuplné názory na Karla, dozvěděl se řadu překvapivých informací nejen o něm, bavil jsem se škodolibými popisy toho, jak se mistr jakkoliv a kdykoliv dokázal vlichotit do přízně, a velmi, velmi, VELMI mě mrazilo při čtení kapitoly o nedokonané emigraci a o tom, jak relativně snadno si Gotta a spol. omotali mocní kolem prstu a začali si ho vodit. V té (a v následující "psychiatrické") kapitole se z Karla stala až tragická postava člověka neschopného vzdát se smyslu života a nebylo to věru veselé čtení. Píseň Vltava už nikdy nebudu vnímat tak, jak jsem ji vnímal doteď. Pavlu Klusákovi (který píše místy podobně jako jeho vzor Jiří Černý) dávám velký palec nahoru a budu rád, když si knihu přečte co nejvíce lidí. Je jedno, jak moc čtenář je či není Gottův fanoušek, protože kniha je určena všem, kteří si chtějí udělat vlastní názor.

Čtenářská recenze
26.12.2021

Do tohoto druhu literatury jednoduše nejde nepromítat svůj vlastní vkus, jakkoliv by se o to autor snažil (p. Klusák mimochodem každý dotaz ohledně kritického aspektu díla striktně odmítal s poukazem na nutnost četby a z ní pramenícího VLASTNÍHO názoru)... Podle obsahu ovšem Gottova biografie hraje do not jeho zapřísáhlým kritikům ( neodhadnu, kolik z nich je natolik masochistických, aby o nenáviděném a minulým režimem protěžovaném interpretovi ještě přelouskalo přes čtyři sta stran textu). Mistrovým příznivcům se naopak zvedne kufr při každém druhém souvětí. Klišé o "pravdě někde uprostřed" zde bohužel neplatí - knihou se jako červená nit táhne Klusákova averze nejen ke Gottově hudební tvorbě , ale (celkem logicky) i k mravnímu habitu Zlatého slavíka. Osobně nemám problém s pojetím Gotta jakožto Fausta zaprodávajícího ďábelskému establishmentu svůj život výměnou za možnost zpívat před vyprodanými sály nejen u nás, ale i na glorifikovaném Západě. S čím však naprosto nesouhlasím, je autorovo posměšně-ironické hodnocení (a tím i naprosté odsouzení )žánru, ve kterém Gott vynikal. (Nikdy jsem dost dobře nechápala, jakým klíčem se dekóduje právě hudební produkce, založená - opět - na čistě sugestivním pojetí posluchače..... existuje tedy příručka, podle níž zjednodušeně melodická hudba = brak a naopak disharmonie a kakofonie = kvalita?????) Karel Gott pochopitelně nikdy nebyl angažovaným trubadúrem reflektujícím společenské klima, ale to od něj proboha snad nikdo ani nečekal??? Na druhé straně není znám příklad, kdy by Gott při své cestě na vrchol (a svém setrvávání na něm) někomu (byť nevědomě) ublížil, na rozdíl třeba od jeho souputníka Kundery. Kniha je psána stylem "lehkého pera" a věková kategorie, která celou zpěvákovu éru zažila, si jistě velmi ráda připomene důležité mezníky uplynulých let. Stylově naprosto skvělé. Faktograficky dobré. Názorově silně diskutabilní. Nevím, jak dalece se ještě proslaví Pavel Klusák (patrně také žádný životem zkoušený disident, soudě podle typu vysoké školy a doby, kdy ji studoval), nesporné však je, že Gott skutečně BYL FENOMÉN své doby, bez ohledu na přízeň uměleckých kritik. Panem Klusákem přistižen při vědomém přikrášlování některých životnich faktů(a kdo ne, že?)... .......ale i kdyby za celá desetiletí pěvecké kariéry nezazpíval nic jiného, než Ombra mai fu ( Vánoce ve zlaté Praze ) , stálo to za jeden velký dík.

Čtenářská recenze
01.01.2022

Moc pěkná kniha. Po pár stránkách Vás vtáhne do děje i když nejste fanouškem Karla Gotta a tak nějak ukazuje více než jeho život a kariéru , ale spíše ukazuje naši společnost a život v komunistické éře. Je mi jasné , že pro mistrovi fanoušky to nebude příjemné čtení. Pro ty koho zajímá jiný než "oficiální" pohled vřele doporučuji .

Ostatní také čtou

Nejširší nabídka e-knih a audioknih

Oblíbené knížky stále při sobě. E-knihy a audioknihy ihned ke stažení.

UKÁZKY ZDARMA pro e-knihy i audioknihy
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!