Číst hned

Dostupné formáty
a ukázky

Co by můj syn měl vědět o světě

Fredrik Backman

169 Kč

Žánr: Humorné romány
Počet stran: 192
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český

Vrávoravý pokus otce vysvětlit dvouletému synovi, jak funguje svět. Od autora bestselleru Muž jménem Ove. 

Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce.

Mému synovi. Už teď se ti omlouvám. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za kraťasy. Za tričko s nápisem „Správní chlapi váží přes 90 kilo“. Za snahu dát si „high five“ s tvými kamarády. Za tuto knihu. Knihu o věcech, které bys měl podle mě vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké to je být mužem, o Bohu a smažené snickersové zmrzlině. O tom, jaké to je ztratit klíčky od auta a proč musel táta zabít zpívající plastovou žirafu.

Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já.

-----

Vynikající a dojemné, ale především plné vtipných komentářů a postřehů. Fredrik Backman zase jednou napsal něco naprosto úžasného a pozoruhodného. – Litteratursiden

 

Leckdy užitečná, nečekaně skromná a vtipná kniha. U tohoto chlapáckého vyznání lásky, které nabádá ke hře, honbě za vášní, hledání lásky, k tomu být milý, když můžeš, a silný, když musíš, jsem se smál nahlas. - Varbergs Posten

 

Zobrazení výchovy, společenského dědictví a trávení času se svými milovanými dělá z prózy Fredrika Backmana čistou a oduševnělou knihu. - Göteborgs-Posten

 

Fredrik Backman (nar. 1981) pochází ze Stockholmu, pravidelně píše sloupky do švédských novin a na svůj blog. Proslavil se hned svým prvním románem Muž jménem Ove z roku 2012 (česky Host 2014), který vyšel zároveň s knihou Co by můj syn měl vědět o světě. Backmanovy knihy vycházejí ve třiačtyřiceti zemích a prodalo se jich přes sedm a půl milionu. Anglický překlad románu Muž jménem Ove se drží na předních příčkách žebříčku bestsellerů deníku The New York Times už přes rok, stejně jako německé vydání v žebříčku bestsellerů týdeníku Der Spiegel. Stejnojmenný film měl českou premiéru v listopadu 2016 a získal nominaci na Oscara v kategorii cizojazyčný film. 


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Markéta

26. 10. 2017

Frederik Backman patří mezi mé oblíbené autory, takže jsem se na tuhle sbírku povídek moc těšila. Nakonec jí nemůžu dát plné hodnocení, protože se autor občas opakoval a používal na můj vkus až příliš popkulturních referencí. Jinak se ale můžete těšit na skvělé povídky ze života, které vás rozpláčou, rozesmějí i donutí k zamyšlení. Kniha je psaná ve druhé osobě formou dopisů Backmanovu synovi, takže má čtenář možnost nahlédnout do autorova života. Povídky jsou prokládány krátkými sloupky a scénkami ze života, které mě občas dostaly víc než samotné hlavní příběhy. Knihu můžu doporučit nejen rodičům - pobaví a potěší skoro každého a máte ji přečtenou hned. Tak proč jí nedat šanci?


Doporučujeme