Medvědín

Fredrik Backman
Skladem > 10 ks
brožovaná
Expedujeme ještě dnes

Druhé, brožované vydání románu od autora bestselleru Muž jménem Ove.

Pro většinu lidí neznamená vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji nic moc, ale pro obyvatele Medvědína to znamená všechno.

Takové vítězství by totiž mohlo přitáhnout pozornost k upadajícímu městečku: přilákat státní dotace i talentované sportovce, kteří by dali Medvědínu přednost před většími městy v kraji.

Takové vítězství by rozhodně znamenalo všechno pro hubeného teenagera Amata, který je všude mimo led za otloukánka; pro Kevina, hvězdu juniorského družstva, stojícího jen krůček od zářivé budoucnosti v NHL; i pro Petera, obětavého sportovního ředitele HC Medvědín, jehož vlastní profesionální hokejová kariéra skončila tragédií.

Tým má šanci splnit sny celého města. Jenže jedné noci během zapíjení semifinálového vítězství se cosi odehraje mezi Kevinem a Peterovou dcerou — a najednou je všechno jinak. Jako vlny po rybníce se celým Medvědínem začnou šířit obvinění. V honbě za úspěchem týmu je obtížné rozpoznat hranici mezi pravdou a lží, slepou loajalitou a opravdovou důvěrou. Nakonec musí jeden mladý muž najít odvahu říct nahlas to, co nikdo zjevně nechce slyšet.

Překladatel: Helena Matochová
Kategorie: Humor
Počet stran: 399
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2018
Rozměr: 20 x 13 x 3 cm
Typ vazby: brožovaná
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 9788075776969

Možnosti doručení a plateb
Knihy vám doručíme v pořádku a včas
zasilkovna dpd pošta balikovna
Možnosti doručení
 • Poštovné ZDARMA při objednávce nad 399 Kč pro všechny dopravce.
 • Objednávky expedujeme obvykle do 24 hodin.
Doručení na odběrné místo od 39 Kč
 • Zásilkovna + 6 000 výdejen
 • Balík Do Balíkovny + 2 000 výdejen
 • DPD Pickup + 1 200 výdejen
 • Balík Na poštu + 3 000 výdejen
Doručení na vaši adresu od 89 Kč
 • Balík Do ruky - zásilku lze sledovat
 • DPD kurýr - zásilku lze sledovat
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednávce od 399 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

89%
1536 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 89%

Čtenářská recenze
11.03.2019

Fredrika Backamana mám neskutečně ráda už od první knihy, kterou jsem si od něj přečetla. Když se mi dostal do rukou Medvědín, čekala jsem další dílo podobné těm předchozím (Ove, Babička, Britt-Marie), možná jsem si říkala, že od poslední knihy jen vyměnil fotbal za hokej... Ale už to, že styl obálky je jiný, než u předchozích třech knih mi měl napovědět, že tady se bude jednat o něco jiného. Hodně silný příběh, který se zabývá několika ožehavými tématy (znásilnění, otázka trestu a viny, vyčlenění z kolektivu, gay orientace), které se všechny odehrají ve víru malého městečka uprostřed lesů, kde není dost prostoru a hlavně tolerance na to, to všechno snést. Příběh nejen pro mladší čtenáře, kteří se snáze ztotožní s hlavními hrdiny a třeba i s jejich osudy a problémy, ale určitě i pro starší čtenáře, možná i rodiče, aby věděli... aby prostě věděli. Navíc styl jakým to Fredrik psal, byl pro mě naprosto famózní.

Čtenářská recenze
26.01.2020

Krásný zážitek!!! Nejsem sportovní fanoušek, ale to vůbec nevadí, přestože kniha nás uvádí do prostředí hokejového městečka se svéráznými obyvateli. Mistrovská psychologie postav, smysl pro detail a překvapení. Od poloviny jedním dechem.

Čtenářská recenze
28.04.2020

Přemýšlel jsem, jestli mám vyzkoušet tuto knihu, poněvadž hlavním tématem knihy je hokej. Od mládí jsem se nezajímal o žádný sport, nebavil mne fotbal ani hokej, měl jsem rád akorát stolní tenis, který jsem občas hrál ve školní družině, anebo když jsme byli na dovolené. Ale to bylo jen pro zábavu. Řekl jsem si, že dám knize šanci a uvidím, jak mne bude bavit. Příběh je vyprávěný pozvolna, seznamujeme se s mladými lidmi, kteří hrají s nadšením hokej, s jejich trenéry a také s dalšími obyvateli města Medvědín. Zpočátku mi trvalo, než jsem se dokázal začíst, ale postupně jsem do příběhu pronikl, a když v příběhu nastal určitý zlom, tak mne to ještě více vtáhlo do děje. Je to román o vztazích mezi rodiči a dětmi, vztazích mezi trenéry a hráči, vztazích mezi kamarády, vidíme pohled na hraní hokeje mezi jednotlivými trenéry, zdůrazňována je týmová práce. Trochu jsem se obával, že se v knize bude vyskytovat hodně popisů hokejových utkání, ale nebylo jich mnoho, což jsem přivítal. V knize se vyskytuje závažné téma. Knihu hodnotím na 100 %. Časem bych chtěl vyzkoušet druhý díl z této série a to knihu MY PROTI VÁM. Vzpomínám si, že asi v 5. ročníku základní školy přišli jednoho dne trenéři hokeje do vyučování a ptali se nás, jestli by někdo z nás neměl zájem začít hrát hokej. V duchu jsem si říkal, jestli se někdo přihlásí. Myslel jsem si, že to některé kluky může zaujmout a přihlásí se, ale nikdo neměl o tento sport zájem. Vzpomínám si, že nám trenéři říkali, že tréningy začínají brzo ráno, a to asi odradilo kluky. Sám bych se nikdy nepřihlásil, poněvadž mne sport nebavil, ale možná, kdyby se někdo přihlásil z kluků, tak bych možná nalezl odvahu a přihlásil se, alespoň bych to mohl vyzkoušet. Po letech je to těžké hodnotit, ale vybavuje se mi, že když trenéři o tom povídali, tak jsem si představoval, jaké by to bylo, kdybych třeba hrál a rodiče by se na mě přišli podívat. Byly to jen takové myšlenky, které postupně s odchodem trenérů vyprchaly. Kniha má pěknou obálku. 

Ostatní také čtou

Kniha jako dárek pro každého

Vyberte knihu, e-knihu, audioknihu na míru pro vaše blízké.

 
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!