Ve stínu islámu / Menšinová náboženství na Blízkém východě

Jiří Gebelt, kolektiv

230 Kč

Žánr: Humanitní vědy
Počet stran: 440
Nakladatel: Vyšehrad
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Původní monografie českých odborníků mapuje spiritualitu, historické osudy a problematické postavení náboženských menšin

Kniha vychází z přímých terénních průzkumů a osobních zkušeností

V době, kdy se dění na Blízkém a Středním východě dnes a denně ocitá v popředí světového zpravodajství, představuje kulturně-náboženské poznání tohoto prostoru naléhavou výzvu.
Teprve díky zprávám z nedávné doby se například mnozí v Evropě vůbec dozvěděli o tom, že blízkovýchodní oblast je nábožensky pluralitní, že zde vedle většinového islámu existují další náboženské skupiny. Nová publikace českých badatelů se snaží tuto slepou skvrnu odstranit.
Na knize se podíleli B. Ostřanský, S. Taglia, M. Řoutil, P. Košťálová, V. Pargačová, L. Kropáček, K. Vytejčková, S. Kubálek a J. Gebelt, který je také editorem celého svazku. Ten zahrnuje kapitoly věnované křesťanským uskupením (arménští a syrští křesťané, koptové, maronité), náboženství vzešlá z islámu (alawité, alevité, drúzové, šabakové a járesáni) a náboženství synkretistická (mandejci, jezídi), přičemž většina textů vychází z původních terénních výzkumů. Publikaci doprovázejí originální fotografie pořízené autory svazku.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme