Svátek hojnosti

Lindsey Davisová

139 Kč

Žánr: Historické
Počet stran: 380
Nakladatel: BB Art
Série: Flavia Albia
Díl: 1.
Rok vydání: 2016
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Vlády nad Římem se ujímá bohyně Cerera…

Starý Řím, jemuž pouze formálně vládnou muži, znovu ožívá v prvním díle nové detektivní série, která si v ničem nezadá s předchozí „falconovskou“: oblíbený Falco se stáhl do pozadí a předal pomyslné žezlo své adoptivní dceři.

Vlády nad Římem se ujal paranoidní císař Domicián a věčné město zachvátila epidemie podivných úmrtí. A blíží se oslavy bohyně Cerery, které pro nepředvídatelného, vypočítavého a chytrého vraha představují přímo roh hojnosti. Vraždám se snaží přijít na kloub Flavia Albia, soukromá informátorka, která to v Římě rozhodně nemá lehké: jedni se ji snaží zmást, další svést, jiní využít pro své zájmy. Neúnavná Albia se stává nepohodlnou a ocitá se ve smrtelném nebezpečí. Nastraží úchylnému vrahovi past, v níž může uvíznout kdokoli…

Lindsey Davisová se narodila a vyrostla v Birminghamu a dosud se tam mezi své čtenáře ráda vrací. Na Oxfordské univerzitě vystudovala angličtinu, pak pracovala ve státní správě, od roku 1985 se plně věnuje literatuře. Je to autorka velice pilná, ostatně čtenáři jí nedopřejí žádný oddych. Dvacet let vydává prakticky jednu knihu ročně, většina z nich spadá do falconovské série. Tvoří s neobyčejnou invencí a vtipem.

Autorčiny knihy jsou překládány do řady jazyků, v Británii také dramatizovány pro rozhlas i televizi a získaly významná ocenění.

Více informací získáte na webových stránkách: www.lindseydavis.co.uk


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme