119 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: České fantasy
  Počet stran: 315
  Nakladatel: Brokilon
  Rok vydání: 2009
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Nekromantka Alke je obviněna z válečných zločinů a má být popravena, když ji v poslední chvíli zachrání mistr Bogmir, představený Skály, institutu, který vychovává ty nejobávanější černé mágy. Alke však ze záchrany radost nemá, protože je přinucena znovu se podřídit pravidlům školy, a navíc zjistí, že ji její Mistři chtějí použít jako matku „dítěte Černé luny“ – predestinované zrůdy, která má moc měnit uspořádání světa. Petra Neomillnerová tentokrát opustila kalné vody „dirty fantasy“ a vydala se půlnočním směrem. Příběh ženy, která se stane matkou, aniž by přestala být nelítostným dravcem, po duši nehladí, naopak, tu a tam tne do živého.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Martin Hromádko

02. 01. 2011

Tak jsem si zakoupil tuto knihu, abych podpořil vydavatele, autora a vůbec rozvoj obchodu s ebooky u nás. Nainstaloval jsem si ji na svoji čtečku PocketBook 902 a začal číst. První co mne zaujalo byla zmršená ochrana DRM. Palmknihy používají tzv. sociální DRM, což je vlastně vodoznak se jménem a adresou kupujícího, PDF dokument je uzamčen pro úpravy. Tento vodoznak je přimixován do tiráže a vznikl z toho zcela nečitelný maglajs. Pokud se chcete podívat jak to vypadá, mrkněte sem: http://marty63.rajce.idnes.cz/E-book_chyby/ (první obrázek). Jako další mne upoutala zřejmě nepovedená konverze, kdy třeba uprostřed stránky se vyskytne slovo s jiným fontem. Proč tomu tak je nevím, čtečkou by to být nemělo, protože dokument obsahuje "vložené" fonty. Pokud čtečka zobrazí většinu textu korektně, pak bude chyba asi jinde. Příklady jsou uvedeny na dalších obrázcích na odkazu výše. Tato vada se neprojeví při čtení na PC, jen na čtečce. Je fajn, že Palmknihy se pustily do vydávání ebooků. Ale lidé tam si musejí uvědomit, že to není jenom o převzetí eletronického souboru a konverzi do nějakého formátu, ale i následné péči o takto vytvořenou poloknihu. V upozornění, které vodoznak obsahuje, je věta: "... a chovejte se ke knize, k vydavatelům, k autorům a také k nám fér." OK, ale byl bych rád, kdyby prodejce se choval fér taky ke čtenářům a nevydával polotovary, které se ebookem nedají nazvat. Myslím, že pokud bude pokračovat tímto stylem, rozhodně vydávání ebooků nepomůže, protože za tohle mu nikdo platit nebude.

Stanislav

19. 10. 2012

Tak asi tak-na rozdíl od jiných hrdinek autorky (aspoň v prvních knihách) je tohle to tak maximálně temně nudné. Jistě pořád lepší než nekonečné chrániční ságy,ale čekal jsem víc.


Doporučujeme