Tajemství včerejška

Jaroslav Beneš

Představte si, že za vámi přijde váš nejlepší přítel, dohodí vám melouch pro nevšedního člověka a o pár ulic dál jste svědkem, jak klesne do kaluže vlastní krve. Nic není takové, jak se zdá, zvlášť když pracujete jako soukromé očko a za úplatu nahlížíte do soukromí jiných lidí. Náš hrdina ztratil ve víru porevolučního dění manželku a tak se stala práce jediným smyslem jeho života. Zatím netuší, že za pár hodin bude zkoumat okolnosti vlastní smrti, čeká ho ošklivé rodinné překvapení a nakonec vypátrá i další netušené souvislosti, odhalující kořeny záhad, které se udály na konci druhé světové války jen kousek za Prahou.

Kategorie: Thrillery
Počet stran: 404
Nakladatel: E-knihy jedou
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 999-00-017-9320-3
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

E-knihy snadno a bez čekání
Jak číst e-knihy

E-knihy lze číst na čtečkách, běžných smartphonech, tabletech i počítačích. Více info v našem průvodci světem e-knih.

Na čem číst e-knihy

E-knihy nabízíme ve formátech epub, mobi a pdf. E‑knihy lze číst na většině běžných multimediálních zařízeních, kde je instalovaná software čtečka, či aplikace podporující zmíněné formáty. Zdali je e-kniha ve všech formátech záleží výhradně na nakladateli.

E-knihy lze číst na
 • smartphonech Android nebo iOS
 • tabletech
 • stolních počítačích
 • speciálních čtečkách e-knih (Pocket Book, Kindle, atd.)
Stažení e-knihy do vašeho zařízení
 • systém vás během nákupu vyzve k založení účtu a automaticky vytvoří vaši knihovničku
 • jakmile dokončíte nákup a proběhne platba, e‑kniha se objeví ve vaší knihovničce
 • v knihovničce kliknete na formát, který požadujete stáhnout a e‑kniha se stáhne do vašeho zařízení
 • z knihovničky můžete rovněž e-knihy zasílat rovnou do vaší čtečky. Proces odeslání naleznete v naší nápovědě
Co je to knihovnička
 • knihovnička je užitečný nástroj ke stahování, vyhledávání a organizaci e-knih i audioknih
 • knihovničku získáte zdarma při registraci
 • najdete ji po přihlášení v pravém horním rohu
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednáve nad 799 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

80%
4 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 80%

Čtenářská recenze
03.01.2019

Zpočátku jsem si myslel, že je to dobrodružná sci-fi detektivka, ve skutečnosti je to ale vcelku povedená storka o tak trochu nepovedeném cestování v čase. Lhal bych, kdybych řekl, že jsem tento příběh nikdy neviděl. Už jsem ho četl dávno ve verzi románu neuranoya před pětadvaceti lety, vytištěném na perforovaném papíru z jehličkové tiskárny na Strahovských kolejích. Bylo to, jako když na vás dýchne konec osmdesátých let (paradoxně se to projevilo absencí mobilů) a pointa příběhu tehdy byla taky trošku jiná. První třetina příběhu je téměř identická s původní verzí, nabízenou nakladatelstvím. Příběh je svým způsobem logický s určitými iracionalitami (ty jsou tam podle mě schválně; jak jinak vysvětlit bláznivá rozhodnutí, jestliže hlavní hrdina není na drogách a ani není alkoholik, že?). Mě osobně se nejvíc líbí část prehistorického přistání na zamrzlém Baltu, které vypráví jeden z hlavních hrdinů (ve skutečnosti je právě tohle páteřní část příběhů, rozvinutá v dalších novelách). Vysvětlování není úplně polopatické (a to je dobře), ale je to úvodní díl delší série, takže předpokládám, že je to jen větší ochutnávka příběhů příštích. Řekněme si to upřímně, není to čtení pro čtenáře, zvyklé na akci v každém odstavci a hlášky Bruce Willise (až na určitá nezvyklá přirovnání a zvláštní slovní obraty). Ale kdo má rád vyprávěnky, které na děj jsou od lesa, tak ten si i počte :) Každopádně druhý (mileniální) díl je už modernější, je na něm vidět, že vzniknul víc jak deset let po prvním, ale svou příběhouvou linku (nechci napovídat) drží dál.

Čtenářská recenze
22.02.2019

Mě se to celkem líbilo. Zpočátku správmý mix akce a popisů, pak na můj vkus začali popisy převažovat nad akcí, ale ke konci se to spravilo. Je to taková klasická technická sci-fi s cestováním v čase a parallelními realitami.

Čtenářská recenze
20.10.2019

Pamatuji si, jak jsem onehdy nevěděla, jak reagovat na úvod komentáře jedné slečny k české knize. "Vzhledem k tomu, že se jedná o českou autorku a je tedy větší šance, že si toto přečtě, nebudu tak zlá." Tohle mi dlouho zůstalo v hlavě. Hlavně proto, že tenhle přístup nechápu. Proč bych měla být milejší na tuzemské autory? A potom se dostanu do situace, kdy čtu prvotinu svého oblíbeného z téhle databáze... Jako, Leni, uvědom si, že toho chlápka vůbec neznáš! Co když se ti to nebude líbit? Plánovala jsi umřít jako Bridget. Sama doma, najdou tě okousanou od vlčáků. A ne že mě přijde zabít autor knihy, kterou pomluvíš. Sorry, ale trvám si na těch vlčácích. Protože žádná vražda nebude. Tahle kniha je vážně dobrá. Asi nebude sedět každému a po přečtení můžu říct, že vím konkrétní důvody. Což by byl asi spoiler, tak nebudu konkrétní. Příběh mě chytil. Takový trochu joudánek jako soukromý očko v detektivní agentuře, kterej zase takovej joudánek nebude, jak se časem ukáže, protože autor informace dává fakt pomalu. Jako hodně pomalu a s hodně odbočka na cestě. Což někomu může vadit. A taky fakt, že onen úvod vůbec nevypovídá o zbytku knihy. Protože tady se postupně mluví o tolika věcech a detailech pro děj nepodstatných. Háček je v tom, že to zda byly podstatné, se dozvíte až na konci. Já mám ráda tohle vyprávění. Kniha bohužel vyšla jenom jako ebook. A na to kolik má staránek, mě to po čase otravoval číst. Ne kvůli ději, ale formě knihy. V ebooku je to na mě moc. Ale zase mám trochu obavy, že kdyby tohle vyšlo na papíru, škrtalo by se. A hodně. Taky by někomu mohli připadat naprosto zbytečné všechny ty informace o sestře. Do děje to většinově k ničemu nebylo. Taky si nejsem jistá, zda o tuhle "bravíčko vatu" stojí někdo, kdo začne číst podobnou knihu. Ale nevadilo mi. Takže mi to částečně přijde zbytečné, ale částečně taky ne. Proto ta obava že škrtání na tomhle příkladu, kdyby to bylo na papíře. Každej tohle nemusí. Taky kvůli tomu knize neuberu na hodnocení. Někdo by ale mohl. Uf, snad jsem se vyjádřila zřetelně...

Doporučujeme

Nově také tištěné knihy

Online knihkupectví Palmknihy vám nyní nabízí také tištěné knihy. Vaše oblíbené tištěné tituly obvykle expedujeme do 24 hodin.

Doručení ZDARMA při nákupu nad 799 Kč
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!