e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Svobodná zvůle

Markéta Chaloupková

49 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické romány
  Počet stran: 67
  Nakladatel: Josef Chaloupka - Do čtečky
  Série: Apokatastasis
  Díl: 3.
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  „Bůh tě nenávidí a nejen to, naprosto tebou pohrdá, hříšníku! Drží tě nad pekelnou jámou, podobným způsobem jako člověk drží pavouka nebo nějaký odporný hmyz, který se mu hnusí a je neskutečně rozzuřený. Jeho hněv vůči tobě je jako planoucí oheň!“ Jonathan Ward právě dokončil své kázání o hříšcích v rukou rozhněvaného Boha, když ho královy stráže přišly zatknout. Jeho nenávistná kázání inspirovala strašlivý zločin a král David zuří, protože se celá situace týká jednoho z jeho přátel – Jeana. Na Nikolase čeká spousta práce. Král David je smutný, Jean je zlomený a Nikolas se musí věnovat Jonathanu Wardovi, ale kromě toho je také zamilovaný a potřeboval by sehnat pár velbloudů.

  Kniha se odehrává na fiktivním ostrově poblíž Francie roku 1675 a je inspirována kázáním Jonathana Edwardse, který ovšem žil až v 18. století.

  „Apokatastasis“ znamená obnovení a kniha je zamyšlením nad učením o obnovení všech věcí a o smíření.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Zuzana Králiková

19. 08. 2020

Ešte odvážnejšia kniha ako Cesta domov a Pekelný plán dohromady, a to už je veru čo povedať :) Pre mladších čitateľov a citlivejšie povahy (ako som napríklad ja) možno miestami dokonca tvrdý oriešok, ale na druhej strane veľmi trefne poukazuje na absurditu určitých vecí a vyťahuje otázky, ktoré si jedného dňa bude musieť v hlave ujasniť každý kresťan. Táto kniha Vám v tom rozhodne pomôže a nenásilne vás prevedie zložitými morálnymi dilemami. Často ma nútila premýšľať o tom, ako asi uvažuje Boh, čo sa môže zdať desivé, ale bolo to vzrušujúce a na konci ma úplne uspokojila :)

Zuzana Králiková

19. 08. 2020

Kniha ma často nútila premýšľať o tom, ako asi uvažuje Boh, čo sa môže niekomu zdať desivé, ale je to prirodzená vec, ktorej sa netreba báť a mal by to skúsiť každý veriaci človek. V závere knihy som plakala od dojatia. Pani spisovateľke sa podarilo napísať naozaj hodnotné dielo.


Doporučujeme