e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

0 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické romány
  Počet stran: 59
  Nakladatel: Josef Chaloupka - Do čtečky
  Série: Apokatastasis
  Díl: 2.
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Mladý hrabě Nikolas Renard má namířeno opravdu vysoko, ale ve svých plánech se přepočítá. A jeho hlavním společníkem se pak na dlouhé měsíce stane Bible. Nikolas je rozhodnutý dokázat, že to, co je v ní napsané, má s pravdou pramálo společného. A ví, že na tom, jestli dokáže obhájit své přesvědčení, stojí jeho budoucnost.

  Pekelný plán je kniha o pokání a nepravděpodobném přátelství. Hlavní myšlenkou celého příběhu je zločin a trest, a to nejen ten pozemský. Je opravdu možné, aby existovalo něco takového jako věčné peklo? Mohou lidé navždy bojovat proti Boží lásce? Nikolas čelí nejen těmto otázkám, ale i své minulosti a trestu, který ho čeká za jeho šílený plán.

  Přestože kniha odráží menšinový pohled na peklo, vykresluje zároveň to, jak rozdílné teologické názory dokáží křesťany znepřátelit. Je vůbec možné, aby k sobě David a jeho dávný kamarád Jean ještě někdy nalezli cestu, když si teď myslí o tom, jak je to se spasením, každý úplně něco jiného? Je i jiná možnost, než se rozejít ve zlém nebo je ještě něco, co by si mohli dát?

  Příběh volně navazuje na knihu „Cesta domů“, ve které je David o sedmnáct let mladší a teprve začíná hledat Boha a sám čelí hrozným chybám, které udělal. Odehrává se na fiktivním ostrově poblíž Francie roku 1672.

  „Apokatastasis“ znamená obnovení a kniha je zamyšlením nad učením o obnovení všech věcí a o smíření.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Zuzana Králiková

19. 08. 2020

Nemenej dobré pokračovanie Cesty domov, kniha, ktorá rozhodne stojí za prečítanie. Teologická stránka je na veľmi vysokej úrovni, ide naozaj do hĺbky a môže človeku veľa dať. Vďaka úžasnej príbehovej stránke je zase čitateľ udržovaný v napätí, ťahá ho to ku knihe a ľahšie porozumie teológii. Tieto dve stránky sú dokonale vyvážené a prirodzene sa dopĺňajú. Celkový dojem - skvelá kniha, ku ktorej sa rada v budúcnosti vrátim.


Doporučujeme