e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

0 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické romány
  Počet stran: 62
  Nakladatel: Josef Chaloupka - Do čtečky
  Série: Apokatastasis
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  „Cesta domů“ se odehrává v 17. století a okrajově líčí útrapy valdenské církve. Hlavní postavou je sedmnáctiletý David, který v opilosti udělá několik věcí, kterých pak lituje. Musí čelit nejen křesťanům a otázkám víry, ale své minulosti a své pýše, aby zjistil, zda se mu z rozbitých střípků vlastního života podaří ještě seskládat nějakou budoucnost. A takové motto této knihy je biblický verš: On obrátí srdce otců k synům a srdce synů k otcům… (Mal. 3:24)

  Tato kniha se částečně odehrává na fiktivním ostrově poblíž Francie a částečně v Alpách, v Savojsku. Hlavní postavy a zápletky knihy jsou vymyšlené, ale události, týkající se vyvraždění valdenské církve, jsou částečně skutečné a došlo k nim v roce 1655. Věnovala jsem jim jednu kapitolu a ta není určená pro slabé žaludky.

  Slovo „Apokatastasis“ znamená obnovení a první díl této série je jen o osobním obnovení Davida Paona, ale další díly jsou zamyšlením nad učením o obnovení všech věcí a o smíření.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Zuzana Králiková

19. 08. 2020

Kniha, ktorá mi pohladila dušu, a na ktorú len tak ľahko nezabudnem. Poteší hlavne kresťanov-protestantov, ale je tak milo a nenásilne napísaná, že si v nej na svoje určite prídu aj ostatní - či už príslušníci iných náboženstiev, alebo dokonca ateisti. Najmä ak majú radi historicko-dobrodružné romány.


Doporučujeme