e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

100%
2 hodnocení

Anna, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství.

Příběh začíná před první světovou válkou, kdy Anna, vypravěččina babička, odjíždí přes odpor svých rodičů s vyvoleným Antonínem do pohraničního městečka na severu Čech. Jako by počáteční písmeno jejich jmen vyjadřovalo naději, že právě tady spolu mohou začít nový život. Jméno však současně symbolizuje i to, co si vybrat nemůžeme, co je nám dáno jako rodinné dědictví, které si přese všechno odhodlání ke změně vždy neseme s sebou. Anebo také osud, na jehož zkoušky máme jen pramalý vliv. 

Nový začátek se tak záhy mění v boj o přežití, když je Antonín na frontě raněn a u Anny propuká tuberkulóza. O čtvrt století později pak čeká jiný nový začátek i jejich dceru Alžbětu, která musí prchat před německou armádou zabírající pohraničí, a po dalším půlstoletí změní dramatický zásah osudu — tentokrát v podobě důstojníka StB — i život vypravěčky příběhu Anežky. 

Aleně Mornštajnové se nade všechnu pochybnost podařilo napsat strhující a mnohovrstevnatý románový příběh, v němž sleduje nejen životy tří hlavních hrdinek, ale i řadu dalších postav, a zdá se, že její kniha bude podobným zjevením, jako byla kdysi Paměť mojí babičce Petry Hůlové.

 

Alena Mornštajnová (nar. 1963) vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. V současné době pracuje jako lektorka anglického jazyka a překladatelka. Žije ve Valašském Meziříčí.

Kategorie: Česká a světová literatura
Počet stran: 396
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2013
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-729-4887-1
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

E-knihy snadno a bez čekání
Jak číst e-knihy

E-knihy lze číst na čtečkách, běžných smartphonech, tablatech i počítačích. Více info v našem průvodci světem e-knih.

Na čem číst e-knihy

E-knihy nabízíme ve formátech epub, mobi a pdf. E‑knihy lze číst na většině běžných multimediálních zařízeních, kde je instalovaná software čtečka, či aplikace podporující zmíněné formáty. Zdali je e-kniha ve všech formátech záleží výhradně na nakladateli.

E-knihy lze číst na
 • smartphonech Android nebo iOS
 • tabletech
 • stolních počítačích
 • speciálních čtečkách e-knih (Pocket Book, Kindle, atd.)
Stažení e-knihy do vašeho zařízení
 • systém vás během nákupu vyzve k založení účtu a automaticky vytvoří vaši knihovničku
 • jakmile dokončíte nákup a proběhne platba, e‑kniha se objeví ve vaší knihovničce
 • v knihovničce kliknete na formát, který požadujete stáhnout a e‑kniha se stáhne do vašeho zařízení
 • z knihovničky můžete rovněž e-knihy zasílat rovnou do vaší čtečky. Proces odeslání naleznete v naší nápovědě
Co je to knihovnička
 • knihovnička je užitečný nástroj ke stahování, vyhledávání a organizaci e-knih i audioknih
 • knihovničku získáte zdarma při registraci
 • najdete ji po přihlášení v pravém horním rohu
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednáve nad 799 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách
Ihned ke stažení Ihned ke stažení Nakupujte odkudkoli a pusťte se hned do čtení
Nejširší nabídka na trhu Nejširší nabídka na trhu Jsme e-knižní jednička na trhu v ČR s nejširší nabídkou
Ukázky e-knih Ukázky e-knih Přečtěte si ukázku a nekupujte zajíce v pytli
Slevy až 50 % Slevy až 50 % Vždy u nás najdete e-knihy za skvělé ceny

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

100%
2 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Palmknihy 100%

Marie Valášková
12.02.2019

Tento román nás seznamuje s osudy několika rodin v nedávné minulosti. Podobně jako "Hana", kniha od stejnojmenné autorky, kterou jsem četla dřív, vás děj knihy musí strhnout. "Toho dne se přihodilo víc věcí než jindy za celý týden. Konečně dorazilo uhlí, Alžbětu navštívili dva podivní muži a paní Králová opět promluvila. Všechny události byly důležité a vedly k mému narození, ale jen o jediné z nich se dá říct, že byla šťastná." Jmenuji se Anwžka" Anežka nás celou knihou provází... Dostáváme se do doby, kterou znáte buď z vlastní zkušenosti nebo z vyprávění rodičů či prarodičů. najednou vidíte "surový" život, ale autorka to dovede podat s úžasnou radostí ze života, s vírou, že všechno dobře dopadne a že život stojí zato žít. "Slepá mapa" nás seznamuje s osudy několika generací rodin, které žijí hlavně v pohraničí a pokud si to nepamatujete ze školy, dostanete se přímo do cetra dění a uvědomíte si, jak těžký byl život v pohraničí v počátku druhé světové války. Jak se změnily sousedské vztahy, jak se lidé posuzovali podle toho jestli to byl Čech nebo Němec, nezáleželo na kvalitě člověka...A tak se Alžběta rozhodne odejíz z pohraničí s rodinou sousedky Králové, v pohraničí zanechá sestru Boženku. A tak dál sledujeme životní pouť Alžběty a později i její dcery Anežky. Připomínáme si těžkou dobu po válce, ale i dobu "normalizace"... "Antoníne," pravily, ta naše holka je zase v průšvihu. Tentokrát ji musíme pomoct dřív, než to trdlo udělá nějakou hloupost. Nejdříve samo sebou nebyl moc ríd, že ho vyrušily, ale protože svou Annu miluje, předstíral, že ho vzrušené vyprávění zajímá. Po chvilce ovšem pochopil, že situace je vážná, a společně s dámami se rozhodli k akci." Je úžasné, jak se těžký život dá podat optimisticky, jak přímo cítíte, že stojí zato překonávat překážky a žít, protože někde na vás čeká něco úžasného. Každý máme nějaké trápení, někdo větší, někdo menší, ale pokud si přečtete některou z knih Aleny Mornštajnové, určitě dospějete k názoru, že život může být ještě mnohem horší a tak zvednete hlavu a jdete dál s úsměvem. Pokud máte to štěstí, že život vám "přihrál" někoho tak úžasného jako byla paní Králová, či Alžběta s Ignácem, určitě máte život lehčí, i když to tak nemusí vypadst... A mě tak nezbývá doufat, že paní Mornštajnová zase brzy napíše něco hezkého....

Marie Valášková
30.03.2019

Román nás seznamuje s osudy několika rodin v nedávné minulosti. Podobně jako "Hana", příběh od stejnojmenné autorky vás příběh musí strhnout. Touto knihou nás provází Anežka... dostanete se do doby, kterou asi znáte jen z vyprávění rodičů či prarodičů. Najednou vidíte "surový" život, ale autorka to dovede podat s úžasnou radostí ze života, s vírou, že všechno dobře dopadne a že život stojí za to žít. Slepá mapa nás provede osudy několika generací rodin, které žijí hlavně v pohraničí. Najednou si musíte uvědomit, jak těžký život to byl. Jak se změnily na počátku druhé světové války sousedské vztahy, najednou se lidé posuzovali podle toho jestli to byl Čech nebo Němec, nezáleželo na kvalitě člověka. Po přečtení vidíte, že život může být hodně težký, ale krásný...

Doporučujeme

Nově také tištěné knihy

Online knihkupectví Palmknihy vám nyní nabízí také tištěné knihy. Vaše oblíbené tištěné tituly obvykle expedujeme do 24 hodin.

Doručení ZDARMA při nákupu nad 799 Kč