• -35%
e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Akce končí za 00:00:00

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO.

ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA.

Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu.

David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách.

Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…

Kategorie: Thrillery
Světové krimi
Počet stran: 537
Nakladatel: Mystery Press
Série: David Raker
Díl: 6.
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
ISBN: 999-00-017-4207-2
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Marie Valášková

18. 06. 2018

David Raker, muž, který hledá ztracené lidi, chce pomoci svému příteli Colmu Healymu a najít vraha mladé ženy a jejích dvou dětí. S Colmem se, ale jak víme z jiných dílů této série špatně vychází a tak začátek hledání vraha je trochu komplikovaný. Hledání vraha je vlastně trochu zvláštní, protože David normálně hledá zmizelé lidi, nikdy neví jestli dotyčný ještě žije či ne, ale vraha zatím nikdy nehledal. Wappingské molo je důležitá součást tohoto příběhu, který mi připadal jako zatím nejslabší dílo, co jsem od Tima Weavera četla. I sám David mi připadá trochu neskutečný, jako bez šťávy...Nelíbí se mi ani "přeměna" Colma Healyho, asi by to bylo možné zrealizovat, ale taková změna osobnosti mi tam nesedí a jsem zvědavá, jestli se k téhle postavě autir ještě vrátí.

Pavel Švejcar

11. 07. 2017

Stejně jako předešlé díly i zde autor Tim Wevaer zvolil tolik oblíbenou ich-formu pro hlavního hrdinu dne. Knize, možná bych mohla napsat všem jeho knihám, ich-forma sluší a svědčí jako na míru ušitý kabát. My coby čtenáři máme tudíž možnost sledovat Rakerův Modus Operandi přímo v akci. Slovní zásoba, spojení a obraty hrají ve prospěch Weavera a tím ve mně nebyly vyvolány žádné pochybnosti o tom, že autor ví, co a proč píše. Nejen že se nedostaví žádná hluchá místa, ale především máte pocit, že na 528stranách je příběh neustále živý a svěží. Němé oběti jsou rozděleny do pěti části, které vytváří jakési mezníky příběhu. Do těchto mezníků je také vloženo několik flashbacků, které nejsou tak úplně flashbacky. Zní to složitě, já vím, ale nemohu prozradit více. Až si Němé oběti přečtete, pochopíte a dáte mi za pravdu. První čtyři části, naše zmíněné mezníky, jsou různorodé časové období, ve kterých se David a Healy střetávají. Jejich spolupráce totiž bohužel není tak jednoznačná, lehká a férová, jak se na první pohled zdá. Healy a samotný příběh se Rakerovi dostane pod kůži a následky si ponese až do své smrti. Poslední část, tedy pátá, je jakýsi shrnutím, co se během celého případu Raker dozvěděl. Ale mějte oči otevřené, nikdy nevíte, co na Vás bude v každé části číhat. Nevím, jak to Wevaer dělá, ale tolik zvratů a překvapení jsem v knize dlouho nezažila. I přes jejich množství jsem ale překvapivě nebyla přehlcena informacemi a příběh se tak držel na vysoké čtenářské úrovni. Vždy jsem věděla o co jde, kdo je kdo a proč to autor píše. Ano. Je pravda, že ze začátku jsem byla trochu skeptická. Nevěřila jsem tomu, že se autorovi povede takto rozjeté dílo dotáhnout až do konce. A víte co? Povedlo se mu to více než bravurně. Ne nadarmo je Tim Weaver tolik oblíbený anglický autor 21.století.


Doporučujeme