• -35%
e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Akce končí za 00:00:00

PŘIŠEL O VZPOMÍNKY A TEĎ JE CHCE ZÍSKAT ZPĚT. CO KDYŽ HO TO ALE BUDE STÁT ŽIVOT?

Když se k médiím donese zpráva o zbitém mladém muži, který si nepamatuje, kdo je ani odkud pochází, rychle mu dají přezdívku „Muž bez minulosti“.

O deset měsíců později je Richard Kite – pokud se tak vůbec jmenuje – stejně bezradný jako na začátku. Navzdory neúnavné snaze policie se k němu stále nikdo nehlásí a stopy rychle vychládají.

Kiteovou poslední nadějí je soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Jenže Raker má víc otázek než odpovědí…

Co je Richard Kite zač? Proč ho nikdo nezná? Jak se vším souvisí tělo neznámé ženy nalezené dva roky předtím na opuštěné železniční trati? A co když je Richardova minulost plná tajemství, na která by radši zapomněl – nebo hůř, která by ho mohla stát život?

Kategorie: Thrillery
Světové krimi
Počet stran: 464
Nakladatel: Mystery Press
Série: David Raker
Díl: 8.
Rok vydání: 2019
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-758-8112-0
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Marie Valášková

16. 06. 2019

David Raker tentokrát dostane velmi zvláštní úkol. Má najít minulost. Najme si ho muž, který neví, kdo je a chtěl by znát pravdu o svém životě, původu. "Znovu jsem si ořečetl první tři řádky dokumentu a náhle se mě zmocnila lítost. Ještě nikdy jsem nečetl nic tak znepokojivého, kraťoulinký, ubohý testament jeho současného života, všechno, co o sobě zjistil za devět měsíců od chvíle, kdy se probudil do neznámého světa. Neměl žádnou minulost. Neměl žádný příběh, protože jeho příběh ani nezačal. Tvořilo ho pět nedokončených řádků na prázdném listě papíru - a možná ani to ne. Přece jen měli novináři v něčem pravdu. Tohle opravdu byl muž bez minulosti." A David, stejně tak jako v minulých příbězích dokáže to klubko rozmotat, umí hledat tam, kde by někdo jiný nic neviděl. Vím, že je to fikce, ale vždycky mě znovu uchvátí, jaké smyčky si autor dovede vymyslet. A nejsou to jen smyčky, které vás donutí knihu neodložit a dočíst až do konce. Autor také dokáže dostat Davida do situací, kdy si říkáte, že to je konec, tahle situace už nemá řešení, není úniku. David ale vždycky dokáže i takové situace zvládnout. A pak je tady další záhada - děj thrilleru je částěčně umístěn na Císařovniny ostrovy a do městečka Sophia. Už sama představa života na místě takhle opuštěném je neuvěřitelná. Opravdu tam žijí lidé, funguje hospoda, prodávají se potraviny? Ale opravdu takové místo existuje. Ale místo tak uzavřené, odtržené od ostatního světa má svá vlastní pravidla, lidé tam žijí trochu jiný život. nefunguje tam mobilní síť, televize vysílá jen omezeně. Když se děti dobře učí, vláda jim zaplatí studia a tak jediná možnost úniku z tohoto zvláštního světa je dobře se učit. Ale všude žijí lidé. A peníze, alkohol mohou dodat odvahu a snad i zdání moci nad ostatními sousedy. A tyhle ostrovy jsou tak vzdáleny, že mají jednu jedinou jedinečnou vlastnost. Jsou velmi vhodné k pozorování hvězd, protože tady chybí jakýkoliv světelný smog. A tak pozorování hvězd spustí celou škálu událostí, které pak rozmotá David Raker na ostrově také žijí dvě nevlastní sestry, holčičky, které se mají moc rády, ale hlavně ta starší - Penny, je odvážná, skoro by se dalo říct, že se skutečně nebojí ničeho. A odvaha ji vlastně zahubí, ale stejně je tou postavou, kterou obdivuji, s kterou bych se chtěla potkat. Císařovniny ostrovy neexistují a protože je tam pořád ošklivo, hodně tam prší, je to dobře. Ale stejně bych se tam chtěla podívat. najít cestu do hor a objevit pleso se srubem, myslím si, že to musí být krásné, trochu tajemné místo.


Doporučujeme