Muž, který hledal svůj stín

David Lagercrantz

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Krimi, detektivky
  Počet stran: 456
  Nakladatel: Host
  Série: Milénium
  Díl: 5.
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Lisbeth Salanderová si odpykává trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu s ostatními vězeňkyněmi. Když se však zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benita, nepsaná vůdkyně věznice.

  Za Lisbeth přijede na návštěvu její dávný poručník Holger Palmgren a oznámí jí, že získal dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ní bylo pácháno v dětství. Lisbeth poté požádá novináře Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leu Mannheimerovi, zaměstnanému na vysokém postu v Investičních fondech Alfreda Ögrena. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím se hrozbám Benity a jejího gangu?

  David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a stínech Lisbetina dětství, které ji stále pronásledují.

  David Lagercrantz (nar. 1962) je švédský novinář a spisovatel, autor několika úspěšných populárně-naučných knih a románů. Bestsellerový životopis Já jsem Zlatan Ibrahimović (2011; česky Host 2014) se dostal do užší nominace na nejprestižnější švédskou knižní cenu Augustpriset. V roce 2015 napsal pokračování celosvětového fenoménu Milénium Stiega Larssona — kniha Dívka v pavoučí síti vyšla ve více než čtyřiceti zemích a prodalo se jí přes šest milionů výtisků. Pátý, předposlední díl série nazvaný Muž, který hledal svůj stín vychází současně ve dvaceti zemích.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Petr

07. 09. 2019

Jsem fanouškem původního Milénia (1-3) od Stiga Larssona. 4. díl od Davida Lagercracze byl jiný, podle mě ne tak dobrý jako původní série, ale dalo se tu číst. 5. díl je ovšem naprostá tragédie. Bylo to tak špatné, že jsem to dočetl (za strašně dlouhou dobu) jednom proto, že jsem odmítal věřit tomu, že je to opravdu tak špatné a že se to musí zlomit. Rozuzlení celé zápletky odhadnete (uhodnete) hned na začátku. Navíc konec je udělaný jako velmi průhledná příprava na další díl. Naprostá ztráta času. Poslední díl si rozhodně nekoupím. Pokud se Vám líbí původní Milénium Stiga Larssona, tak tomuto se určitě vyhněte.


Doporučujeme