Objednávka

Vyhrajte každý den 300 Kč na nákup a zapojte se do slosování o čtečku PocketBook.

Dubnové knižní novinky

Dubnové knižní novinky

28.3.2024 | Redakce Palmknihy
Jaro klepe na dveře a teploty konečně začínají pomalu lákat k posezení v parku. Nastává tak ideální čas na výběr zajímavých knižních novinek. Pojďte se s námi podívat na ty, které můžeme očekávat v dubnu.

Jednou z nejočekávanějších novinek dubna je bezesporu třetí pokračování Šikmého kostela. Karin Lednická nás tentokrát zavede do let 1945 až 1961 a už z prvních vět anotace mrazí v zádech – Jak dlouho trvá válka po tom, co skončí? Navždy, pokud jí člověk prošel. Nevíme jak vy, ale my se už nemůžeme dočkat, až se začteme.

Rozkvétající romantika

Pro všechny romantické duše máme dobrou zprávu, v dubnu vychází nový román oblíbené Jules Wake (známé také jako Julie Caplin) s názvem Trable s láskou. Krásná obálka přímo vybízí k začtení venku pod rozkvetlými stromy, jen co to počasí dovolí. Další zamilovaný tip je pak na titul Lásky čas, jehož děj se odehrává v Olomouci s ústřední dvojicí Tea a Villyho. Tušíte správně, jedná se o o LGBTQ+ příběh, který slibuje jarní atmosféru z prostředí kavárny s všetečným kocourem.

Krimi příběhy pro detektivy

Pokud dáváte přednost mrtvolám před romantickou linkou, nebojte, máme tipy i pro vás. Vychází novinka Helen Fields Léčebna z přísně střeženého ústavu pro ty nejhorší zločince, kde dojde k vraždě zdravotní sestry a zmizení jejího novorozeněte. Dále doporučujeme Chřtán Tove Alsterdal nebo Hrob oblíbené islandské autorky Yrsy Sigurðardóttir.

Knihy pro náročné čtenáře

Pokud jste četli Kodaňskou trilogii a marně pátráte po něčem podobném, zkuste Nejmenší společný násobek. Také se jedná o autobiografickou trilogii, v tomto případě ale vychází jednotlivé díly samostatně. Vyprávění zasazené do čtyř dní, a přitom pokrývající celá desetiletí slibuje silný zážitek a my si ho rozhodně nenecháme ujít.

V dubnu se dočkáme také další knihy Claire Keegan, autorky Takových maličkostí, které nyní čeká filmové zpracování v hlavní roli s čerstvým držitelem Oscara Cillianem Murphym. Její novinka Na konci dne je souborem tří povídek zkoumající různé podoby vztahů.

Téma vztahů se objevuje také v další knižní novince Dospělí lidé, v níž se autorka zabírá především rodinou dynamikou, dlouho skrývanými tajemstvími, a to vše na chatě v jižním Norsku.

Eragon se vrací

Samozřejmě v našich tipech nesmí chybět ani fantasy. Dlouho očekávané pokračování série Odkaz dračích jezdců, které ponese název Murtagh slibuje další dobrodružství dračího jezdce. Nostalgický návrat do dobře známého světa doporučujeme všem, kteří četli Eragona.

Poslední novinkou je silný a originální příběh o klimatických změnách z nedaleké budoucnosti, která je téměř před námi. Ministerstvo pro budoucnost si rozhodně nenechte ujít.

Tak, kterou knižní novinku si vyberete?

Verze vašeho prohlížeče je zastaralá!

a může vykazovat chyby v průběhu nákupu či v samotném zobrazení.
Pro nerušený nákup aktualizujte váš prohlížeč na nejnovější verzi nebo zvolte jiný prohlížeč.

Otevřít v Microsoft Edge Přesto pokračovat