Číst hned

Dostupné formáty
a ukázky

Údolí mrtvých

Tim Weaver

199 Kč

Žánr: Anglo-americké detektivky
Počet stran: 496
Nakladatel: Mystery Press
Série: David Raker
Díl: 2.
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český

VZORNÁ STUDENTKA, POSLUŠNÁ DCERA. DOKUD NEZMIZELA…

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná.

Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život.

Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Hana

11. 07. 2018

Tuto knihu jsem si vybrala k recenzování, protože jsem zatoužila po napětí, příběhu, která má spád. Nikdy dřív jsem od Tima Weavra nic nečetla, nesetkala jsem se se soukromým detektivem Davidem Rakerem, nevěděla jsem, co mám očekávat. Už první stránky mě doslova vtáhly do děje. Kniha je psaná jednoduše, srozumitelně bez příkras. Postavy jsou dobře zapamatovatelné, děj má spád a napětí se stupňuje. Scenérie jsou popsané tak, že si je čtenář dokáže představit. Akční scény nejsou nijak přehnané, jsou poměrně věrohodné. David Raker není žádný superhrdina, spíše je to citlivý muž, který ztratil manželku a má pocit, že musí napravovat všechny křivdy světa. Velmi se mi líbilo, že po rozuzlení a odhalení pachatele kniha nekončí. Následuje vysvětlení, doplnění událostí. Nemusíme si nic domýšlet, vše je naprosto jasné. Mnohokrát jsem při čtení knih zažila zklamání, když kniha skončila a já jsem měla dojem, že ještě nebylo vše řečeno. Děj se odehrává ve východním Londýně. Davida Rakera osloví zoufalí rodiče sedmnáctileté Megan Carverové s prosbou o pomoc při jejím hledání. Je nezvěstná půl roku. Zdá se jim, že policie případ odložila, už se jim neozývají, nepřinášejí nové informace. Megan patřila mezi žákyně střední školy s výborným prospěchem, neměla žádnou známost, věnovala se dobročinnosti, byla poslušná. Pracovala v centru pro mentálně postižené děti. Zdálo by se, že měla dokonalý život. David začne okamžitě pátrat a zjišťuje děsivou skutečnost, Megan není jediná nezvěstná, pohřešuje se ještě sedm žen, které zmizely za stejných okolností. Navíc její kamarádka přizná, že byla těhotná s mužem o mnoho let starším. To je informace, kterou police nezískala. David začne pátrat v centru a najde muže, který by mohl mít s Meganiným zmizením souvislost. Zřejmě se k pachateli dostal příliš blízko, protože je v jeho bytě nalezena zkrvavená košile Megan. Policii někdo anonymně upozornil. David je zatčen. Na policejní stanici se setkává s policistou Healym, který má dceru Lean také nezvěstnou. Healy má pocit, že se jeho kolegové dost nesnaží unesené dívky najít. Spojí se s Davidem a pátrají spolu. Často při tom poruší zákon, ale podaří se jim odhalit únosce a děsivou pravdu. Únosce kopíruje sto let starý případ masového vraha, který zabil třináct žen a pohřbil je na místě zvaném Údolí mrtvých. Knihu jsem přečetla za tři dny takzvaně na jedno nadechnutí, někdy mě až mrazilo, ale čtení jsem si opravdu užila. Jediné, co se mi nezdálo věrohodné, byla hloupost policistů a snadnost, jak rychle David Ryker dokázal případ rozluštit. Doporučuji všem, kdo mají rádi napětí a nebojí se tématu: masové vraždy.