Údolí mrtvých

Tim Weaver

199 Kč

Žánr: Anglo-americké detektivky
Počet stran: 496
Nakladatel: Mystery Press
Série: David Raker
Díl: 2.
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

VZORNÁ STUDENTKA, POSLUŠNÁ DCERA. DOKUD NEZMIZELA…

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná.

Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život.

Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

11. 07. 2018

Tuto knihu jsem si vybrala k recenzování, protože jsem zatoužila po napětí, příběhu, která má spád. Nikdy dřív jsem od Tima Weavra nic nečetla, nesetkala jsem se se soukromým detektivem Davidem Rakerem, nevěděla jsem, co mám očekávat. Už první stránky mě doslova vtáhly do děje. Kniha je psaná jednoduše, srozumitelně bez příkras. Postavy jsou dobře zapamatovatelné, děj má spád a napětí se stupňuje. Scenérie jsou popsané tak, že si je čtenář dokáže představit. Akční scény nejsou nijak přehnané, jsou poměrně věrohodné. David Raker není žádný superhrdina, spíše je to citlivý muž, který ztratil manželku a má pocit, že musí napravovat všechny křivdy světa. Velmi se mi líbilo, že po rozuzlení a odhalení pachatele kniha nekončí. Následuje vysvětlení, doplnění událostí. Nemusíme si nic domýšlet, vše je naprosto jasné. Mnohokrát jsem při čtení knih zažila zklamání, když kniha skončila a já jsem měla dojem, že ještě nebylo vše řečeno. Děj se odehrává ve východním Londýně. Davida Rakera osloví zoufalí rodiče sedmnáctileté Megan Carverové s prosbou o pomoc při jejím hledání. Je nezvěstná půl roku. Zdá se jim, že policie případ odložila, už se jim neozývají, nepřinášejí nové informace. Megan patřila mezi žákyně střední školy s výborným prospěchem, neměla žádnou známost, věnovala se dobročinnosti, byla poslušná. Pracovala v centru pro mentálně postižené děti. Zdálo by se, že měla dokonalý život. David začne okamžitě pátrat a zjišťuje děsivou skutečnost, Megan není jediná nezvěstná, pohřešuje se ještě sedm žen, které zmizely za stejných okolností. Navíc její kamarádka přizná, že byla těhotná s mužem o mnoho let starším. To je informace, kterou police nezískala. David začne pátrat v centru a najde muže, který by mohl mít s Meganiným zmizením souvislost. Zřejmě se k pachateli dostal příliš blízko, protože je v jeho bytě nalezena zkrvavená košile Megan. Policii někdo anonymně upozornil. David je zatčen. Na policejní stanici se setkává s policistou Healym, který má dceru Lean také nezvěstnou. Healy má pocit, že se jeho kolegové dost nesnaží unesené dívky najít. Spojí se s Davidem a pátrají spolu. Často při tom poruší zákon, ale podaří se jim odhalit únosce a děsivou pravdu. Únosce kopíruje sto let starý případ masového vraha, který zabil třináct žen a pohřbil je na místě zvaném Údolí mrtvých. Knihu jsem přečetla za tři dny takzvaně na jedno nadechnutí, někdy mě až mrazilo, ale čtení jsem si opravdu užila. Jediné, co se mi nezdálo věrohodné, byla hloupost policistů a snadnost, jak rychle David Ryker dokázal případ rozluštit. Doporučuji všem, kdo mají rádi napětí a nebojí se tématu: masové vraždy.

23. 07. 2018

"To je Megan," řekl....V Británii každý rok zmizí dvě stě tisích lidí - z toho třicet tisíc v Londýně-,ale mladá běloška ze střední třídy je pro noviny skutečná lahůdka...Celé týdny publikovala jeden článek za druhým a každá televizní stanice v zemi měla před branami Meganina domu vlastního kameramana a moderátora.....specielní označení: SPB. Syndrom pohřešované bělošky..." Další z příbědů s Davidem Rakerem. David, který pátrá po ztracených lidech. Zajímavý je záměr nebo náhoda, že příběhy vychází na přeskáčku. Tento "díl" je z období, kdy Davidovi zemřela jeho milovaná žena Deryn. David se pomalu sbližuje se svojí sousedkou, právničkou. Dochází na terapeutickou skupinu. A v tomto období dostane zakázku - najít ztracenou dívku Megan. Při pátrání se seznamuje s Healym Colmem, policistou, který v dalších příbězích zastává velmi zajímavou roli. Pro mne je zajímavá cesta, kterou David při hledání ztracených lidí volí. Je to skoro až neuvěřitelné, že tam, kde souběžně pátrá souběžně s policií je David úspěšný. David se umí dívat a tak najde stopy, kde by je nikdo nečekal. Ale autor to umí podat tak, že tomu uvěříte, nepochybujete, že by něco takového nebylo možné. "Vždycky tam byl jen krátce. Nikdy méně než pět minut a nikdy víc než osm. Bylo nesmírně snadné ho přehlédnout, cpž byl podle mne důvod, proč policii unikl. Kontrolovali všechn čtyři tisíce hodin, prošli všední dny i víkendy, každý záběr za celých šest měsíců, jen aby měli jistotu.." To je důvod proč mne přitahují vyšetřovatelé, kteří spíš myslí, než ukazují svaly. Davidovi se určitě nedá upřít fyzická kondice, ale hlavu má na správném místě. Na správném místě má i srdce, emoce.Do každého hledání jde naplno až extrémně, nebere ohled na sebe, ani na své blízké. Pro tyto vlastnosti určitě sbírá sympatie čtenářů, ale je hodně těžké s ním žít. Každá partnerka má pocit, že neustále soupeří buď s mrtvou Deryn nebo s Davidovou prací. Na tento fakt určitě narazíme i při čtení dalších příběhů Davida Rakera. Myslím si, že je to další napínavé čtení na dovolenou. Určitě se nebudete moct odtrhnout od strhujícího děje ať budete číst u vody nebo budete mít dovolenou deštivou.


Doporučujeme