Ochráním tě

Peter May

229 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světové krimi
  Počet stran: 415
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Nespoutaná a drsná krása ostrova Lewis se prolíná s oslnivým světem pařížské módy.

  Peter May se v novém detektivním románu vrací do prostředí bestsellerové trilogie z ostrova Lewis.

  Manželé Niamh a Ruairidh Macfarlaneovi vlastní hebridskou luxusní oděvní značku Ranish Tweed. Když se společně vypraví na služební cestu do Paříže, Niamh se nečekaně dozví o manželově poměru s ruskou módní návrhářkou. Vzápětí se stane svědkem toho, jak Ruairidh i s milenkou zahyne při výbuchu bomby. Zatímco se pařížští policisté a jejich skotští kolegové pouštějí do vyšetřování, Niamh se v žalu vrací domů na ostrov Lewis.

  Niamh se začne probírat vzpomínkami na svůj život s Ruairidhem a zoufale se snaží odhalit, kdo by proti jejímu manželovi mohl něco mít. Francouzská policie mezitím vyloučí možnost teroristického útoku a přikloní se k vraždě. Hlavní podezřelé se na ostrov Lewis vydává sledovat vyšetřovatelka Sylvie Braqueová.

  Jedna žena se zaobírá minulostí, druhá je ponořena do vyšetřování. Obě se však postupně přibližují k nepříteli s vražednými úmysly.

  Díky autorovu vybroušenému smyslu pro detail nám postavy ožívají před očima. Prostředí Hebrid je opět vylíčeno velmi intenzivně a podmanivě.
  Kirkus Reviews

  Autor v živých barvách vykresluje textilní průmysl, gaelštinu a hebridskou kulturu.
  Publishers Weekly

  Netradiční kriminální příběh, jehož atmosféra se rázem promění, když autor začne vyprávět o původu vzájemné nesnášenlivosti dvou klanů – shakespearovské a děsivé. 
  Coast NZ


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme