Fatal Virtual

Petr Heteša

149 Kč

    Formát titulu:
    Kategorie: České fantasy
    Počet stran: 423
    Nakladatel: Brokilon
    Rok vydání: 2013
    Jazyk: Český
    Dostupný formát: epub, pdf, mobi

    Přežil jsem to. To vám můžu říct klidně předem, i když si nejsem jistý, jestli ten zbytek života ještě k něčemu bude.

    Zdroje energie na Zemi docházely mnohem větší rychlostí, než s jakou pracovaly vědecké týmy na vymýšlení úplně nových. Přitom to bylo od začátku tak snadné...

    Přenést veškerý civilizovaný svět i s celou jeho ekonomikou do virtuálu. Počítače generující virtuální svět totiž spotřebují miliardkrát méně energie než ten reálný. Naprosto geniální.

    Přesto v reálu musel zůstat aspoň někdo, kdo by jej udržoval v provozu a kdo by se o tyhle "udržovače" staral. Jsem jedním z nich. Žiju v devátém patře opuštěné administrativní budovy a mám ho celé pro sebe. Všechny budovy v centru jsou opuštěné, protože devětadevadesát procent lidí sedí doma v obytných čtvtích na periferiích, téměř non-stop připojených na virtuál.

    A všechno vážně krásně fungovalo, než mi začalo připadat, že ten jejich pitomý virtuál se začíná nějak divně prolínat s reálem. Prosakovat. Někde nejspíš byla chyba. Ale co s tím můžete dělat... Já jsem si pořídil glock. Jenomže - jak se ukázalo - to chtělo spíš něco mnohem razantnějšího. Třeba vagón plastické trhaviny.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Vladimír

11. 01. 2014

Až když jsem dočetl knihu, tak jsem si vzpomněl na jinou knihu a jiného autora a položil jsem si otázku co když to tak je doopravdy? Záměrně neuvádím, abych nespoileroval. Nicméně celá kniha se čte parádně, má spád, jak je u Hetešy dobrým zvykem a i když to rozuzlení ke kterému celá kniha směřuje je předvídatelné, tak konec opravdu překvapí ;).

Ladislava

20. 01. 2014

Opět brilatní Heteša. Souhlasím s tím, že konec se dá očekávat, nicméně, že autor v závěru nechá svého hrdinu bez chlastu a cigaret je krutokruté... .) Doporučuji !!!

Martin

20. 05. 2014

Fatálně dobré .. ale co napsat bez spoileru ? Jak už je u Heteši zvykem, jeho příběhům (tu slátaninu Cybrain nepočítám) nestačí 100,200 nebo snad 300 stránek, ale jeho fantazie potřebuje alespoň 400 a víc, nicméně s rukou na srdci můžu říct, že jsem nenašel ani Ň, které by snad mohlo připomínat nějakou "vatu", nebo obdobné zdlouhavé a nudné opisování děje. Tohle je prostě lahůdka od začátku do konce a na příliš dlouhé kapitoly si tu opravdu stěžovat nebudete (213 kapitol na cca 400 stránkách). Originální/propracované/zábavné, konečně bezproblémově zformátované a s minimem překlepů.

Hana Kyrianová

18. 06. 2014

Vždycky se mi u Heteši líbí víc ta část, kdy ještě není jasné, co za tím vším je (občas mě rozuzlení moc nepotěší), ale v tomhle případě to všechno pěkně zapadlo do sebe.


Doporučujeme