Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Zákon o právu na informace o životním prostředí. Praktický komentář

Jitka Jelínková , Miloš Tuháček

399 Kč

Žánr: Zákony, předpisy, normy
Počet stran: 208
Nakladatel: Wolters Kluwer
Rok vydání: 2019
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, mobi

Praktický komentář k zákonu č. 123/1998 Sb., o právu na informace o životním prostředí, seznamuje pomocí příkladů především neprávníky s postupy zpřístupňování informací o životním prostředí. Součástí komentáře jsou i vzory, které budou především v praxi čtenářům nápomocné.

S ochranou životního prostředí je úzce spjato základní ústavní právo na informace o životním prostředí, které je zaručeno Listinou základní práv a svobod. Komentář při své práci využijí nejen zaměstnanci úřadů a organizací zabývajících se ochranou životního prostředí, ale i všichni, kteří se zajímají o ochranu přírody a krajiny, resp. životního prostředí jako takového a chtějí být informování o aktuálním stavu. Autoři v knize zohlednili i unijní (směrnice 2003/4/ES  o přístupu veřejnosti k informacím o životním prostředí) a mezinárodní (Aarhuská úmluva) předpisy.

Komentář je dalším dílem dvojice zkušených autorů dr. Jitky Jelínkové a dr. Miloše Tuháčka, kteří se dlouhodobě věnují oblasti svobodného přístupu k informací.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit