• -40%

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Tábor smrti Osvětim

Ian Baxter

198 119 Kč

Akce končí za 00:00:00

  Formát titulu:
  Kategorie: Historie, dějiny
  Počet stran: 130
  Nakladatel: Jota
  Série: Válka v obrazech
  Rok vydání: 2013
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  V plynových komorách koncentračního tábora Osvětim-Březinka přišlo o život přes milion lidí, hlavně židovských mužů, ale i žen a dětí. Nespočet dalších zde zemřelo na následky nemocí a vyhladovění.

  Koncentrační tábor Osvětim-Birkenau (Osvětim-Březinka) je místo absolutně největší masové vraždy v historii. V jeho plynových komorách přišlo o život přes milion osob, hlavně židovských mužů, ale i žen a dětí. Nespočet dalších zde zemřelo na následky nemocí a vyhladovění.

  Kniha Tábor smrti Osvětim je mrazivou skicou vykreslující toto hanebné zařízení. Zhruba 250 fotografií opatřených podrobnými popisky a doprovodným textem nám přibližuje, jak se Osvětim vyvinula z brutálního pracovního tábora na počátku války v doslova továrnu na smrt.
  Fotografie zachycují, jak v Osvětimi lidé žili, pracovali a umírali. Kniha pojednává i o mužích, kteří koncipovali a konstruovali tento stroj na smrt, a o tom, jak Osvětim poskytovala mnoho otrockých pracovních sil pro různé průmyslové komplexy postavené v blízkém okolí.
  Tábor smrti Osvětim je šokující důkaz o rozsahu hrůzného násilí, kterého se nacisté dopustili na nevinných dětech, ženách a mužích. Toto zlo je nutné si neustále připomínat, aby nedošlo k jeho opakování.

  Další kniha z unikátní série Válka v obrazech.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme