Běžkyně

Peter May

199 Kč

Žánr: Thrillery, napínavá četba
Počet stran: 384
Nakladatel: Host
Série: Čínské thrillery
Díl: 5.
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Pátý díl ze série čínských thrillerů.

Vrcholový čínský plavec spáchá v předvečer olympiády sebevraždu — a Čína tak ztrácí naději na vítězství proti Americe. Olympijský vzpěrač přijde o život v náručí své pekingské milenky — a nejvyšší kruhy se pokoušejí tento skandál ututlat. Brzy ovšem vyjde najevo, že tyto případy souvisejí s dalšími „náhodnými“ úmrtími nejlepších čínských sportovců. Případu se ujímá čínský detektiv Li Jen a americká soudní lékařka Margaret Campbellová. Jejich jedinou nadějí je olympijská běžkyně. Ta však záhadně zmizí a Liho kariéra i budoucnost mezinárodní atletiky se ocitají ve vážném ohrožení.

Peter May (nar. 1951) pochází z Glasgow, nyní žije ve Francii. Pracoval jako novinář a televizní scenárista. V současné době se živí jako spisovatel. Celosvětové renomé si získal šestidílnou sérií čínských thrillerů s mladým čínským detektivem Li Jenem a americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou. Kromě dalších úspěšných sérií byly do češtiny přeloženy také romány Ostrov Entry (2015), Útěk (2016) a Umrlčí cesta (2016).


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Ferdinand Štefl

09. 06. 2018

Pokud bude pátý díl jako předchozí čtyři - tak to bude fantastický čtení !!!!!!

Monika Prokopova

10. 07. 2018

Petera Maye mám moc ráda a tahle čínská série je dost povedená, člověk se toho i hodně dozví o vzdálené kultuře. Běžkyně se mi líbila. Moc.

Olga Tymešová

10. 07. 2018

Moc se mi líbila

Miloslava Jakobová

10. 07. 2018

Jako ty předešlé, pěkné počtení.


Doporučujeme